O przyczepkach rowerowych dla dzieci

Lubicie wycieczki rowerowe i nie chcecie z nich rezygnować gdy pojawią się dzieci? Pomyślcie o przyczepce rowerowej. Zyskują na popularności, pomagają rodzicom być aktywnym, mamie wrócić do formy a ojcu nie zapomnieć o rowerze! Przyczepki rowerowe dla dzieci, bo o nich mowa – znakomity wybór gdy jesteśmy aktywnymi rodzicami i decydujemy się na dłuższe wycieczki z dziećmi. Ale czy tylko? Co znaczy dłuższa trasa? Dla jednych to 20 a dla innych to 80 km. W jednym i drugim przypadku dziecko może usnąć, złapać nas ulewa. Dlatego to właśnie przyczepki są sprzętem, który najlepiej się sprawdza – pozwalają wygodnie usnąć dziecku i chroni je przed różnymi warunkami atmosferycznymi. W dodatku dzieci są przypięte pięciopunktowymi pasami bezpieczeństwa a zalecenia mówią o przewożeniu ich w kasku – to zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo przewożonych dzieci.

Jakie są przyczepki na rynku?

Najprościej powiedzieć, że są markowe przyczepki rowerowe na markowe (Thule Chariot, Nordic Cab, Hamax, Burley, Croozer, Qeridoo, Author) i proste (chińskie, marketowe konstrukcje, które można kupić za 400-500 zł). Osobiście nie woziliśmy, nie wozimy i nie będziemy wozić w tych chińskich – marketowych, przyjaciołom też ich nie polecamy. Tych zwykłych nie używamy i nie rekomendujemy, co nie znaczy, że są osoby, które je stosują i zapewne są zadowolone. Wszystko w myśl zasady – co komu potrzeba.

Qeridoo – bardzo popularne, dobrej jakości przyczepki w przystępnej cenie. Zakres modeli to Sportrex (1 i 2 osobowy), SpeedKid 2 (wyłącznie 2 osobowy) oraz KidGoo (1 oraz 2 osobowy). Systematycznie ulepszane z wprowadzanymi rokrocznie zmianami.

Croozer Kid (w wersji jedno- i dwuosobowej a od 2014 r. także w wersji amortyzowanej) to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych przyczepek rowerowych na polskim rynku – jedna z najdłużej obecnych w Polsce marek, w związku z czym dla wielu aktywnych rodziców jest to pierwszy wybór, gdy planują rowerową wycieczkę, bądź chcą przetestować sprzęt przed zakupem. Posiada aż 3 zestawy w standardzie – zestaw rowerowy, spacerowy i wersję do biegania, która sprawdzi się także w trudnym terenie!

Największą ofertą dysponuje Burley (aż 7 modeli w ofercie) – od najprostszych Minnow i Bee po zaawansowane konstrukcje Solo, D-Lite i Cub – bardzo ciekawy, model z plastikowym dnem.

Nordic Cab przez długi czas oferował tylko model Explorer. W ostatnich latach rozszerzył ofertę o model Urban (z hamulcami tarczowymi, 2 niezależnymi siedzeniami, 2 składnikową amortyzacją) oraz prostszy model Active (zestaw spacerowy i rowerowy w standardzie, rozkładane oparcie, amortyzacja sprężynowa).

Bogatą ofertę przyczepek rowerowych a może już wózków wielofunkcyjnych oferuje Thule – szwedzki producent, który przejął kilka lat temu słynną markę Chariot. W ofercie Thule są Coaster oraz Cab (tylko wersje 2 osobowa), Lite, Cross, oraz Sport. Wersje Lite, Cross oraz Sport dostępne są w wersji zarówno 1 jak i 2 osobowej. Do każdego z tych modeli producent oferuje szereg zestawów adaptacyjnych, tj. hamaki, zestawy do biegania, zestawy do narciarstwa biegowego oraz zestawy adaptacyjne do rowerów z osią sztywną itp.

Lubicie inne aktywności?

Wycieczka rowerowa to dla Was nie tylko jazda na rowerze ale też zwiedzanie, spacer po parku? Wiele z przyczepek rowerowych pozwala nie tylko na jazdę na rowerze, ale również na biegnie, spacery czy jazdę na rolkach! Tak jest np. z modelem Qeridoo KidGoo 1 Sport, który dzięki hamulcom tarczowym świetnie nadaje się właśnie na rolki czy do biegania w terenie górzystym, pagórkowatym. Oczywiście inne modele również umożliwiają uprawianie aktywności takich jak spacery, biegania, jazda na rolkach czy narciarstwo biegowe. Wszystko zależy jednak od modelu i dostępnych akcesoriów.

Bezpieczeństwo

Ważne jest dla Was bezpieczeństwo dzieci, prawda? Wybierajcie te przyczepki, które spełniają jedną z norm bezpieczeństwa definiującą wymagania dla przyczepek, tj.:

– EN 15918 – europejska norma dotycząca przyczepek rowerowych służących przewozowi dzieci (pasywnych, czyli niepedałujących);

– ASTM F1975-09 – amerykański standard dla przyczepek rowerowych służących do przewozu dzieci;

– EN 1888 – norma dotycząca kołowych środków transportu przeznaczonych dla dzieci.

Po ogromny wybór przyczepek rowerowych zapraszamy do Sklepu Dzieciaki w Plecaki.


Kategorie: Poradnik,Promo

Tagi: ,

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany