Bielizna termoaktywna Brubeck Soft Merino

W poprzednim wpisie pt. „Jazda rowerem zimą” pisałem o tym jak duże znaczenie dla naszego komfortu oraz termoregulacji ma bielizna termoaktywna. W dzisiejszym wpisie przedstawię wam kolejny produkt polskiej firmy Brubeck, który od pewnego czasu jest w moim posiadaniu, a mowa o jednym z cieplejszych kompletów bielizny z serii Soft Merino. Komplet był testowany przeze mnie zarówno w trakcie zimowych treningów biegowych jak i wypadów rowerowych w dodatnich temperaturach. Jeszcze kilka miesięcy temu nie miałem potrzeby korzystania z tak specjalistycznej odzieży, jednak wzmożona aktywność fizyczna tj. całoroczny jogging i sporo wyjazdów rowerowych sprawiły, że musiałem się zaopatrzyć w nieco bardziej profesjonalny sprzęt. Bieliznę testowałem w połączaniu z bluzą termoaktywną Brubeck. Najpierw przyjrzyjmy się informacjom podanym przez producenta:

Kilka słów na temat bielizny Brubeck:

Bielizna termoaktywna została wykonana w technologii bezszwowej z składającej się z dwóch warstw oddychającej dzianiny. Skład materiału jaki podaje producent to: 36% wiskoza, 32% wełna, 30% polipropylen, 2% elastan. Bielizna w miejscach o wzmożonej potliwości posiada wstawione siatki poprawiające transport wilgoci. Przy nadgarstkach, biodrach oraz szyi znajdują się bezuciskowe ściągacze ograniczające przedostawanie się zimna pod anty-alergiczny materiał, który nie powoduje uczuleń i podrażnień. Dzianina jest również bakteriostatyczna – zapobiega powstawaniu brzydkich zapachów. Producent polecą ją do uprawiania sportów zimowych lub aktywności w niskich temperaturach.

Bielizna termoaktywna brubeck

pedziwiatr logoBielizna marki Brubeck do kupienia w sklepie Pędziwiatr w Białymstoku

Moja opinia na temat bielizny termoaktywnej Soft Merino:

W zależności od aktywności fizycznej bielizna może być używana w minusowych temperaturach jak i w dodatnich. Biegałem w niej w temperaturach sięgających nawet -15 stopni i muszę przyznać, iż w chwilę po wyjściu z domu nie było ciepło. Jeśli bez rozgrzewki będzie nam zimno, oznacza to, że odpowiednio dobraliśmy grubość warstw. W moim przypadku było podobnie, wraz z pokonanymi kilometrami odczuwalny chłód był coraz mniejszy, a bielizna zaczynała coraz bardziej grzać i po krótkim czasie zapomniałem, że termometr pokazywał 15 kresek poniżej zera. Od razu można było poczuć sprytnie przemyślaną grubość materiału dobraną w zależności od partii ciała na której się znajdował. W czasie, gdy dzianina utrzymuje odpowiednią temperaturę w okolicach klatki piersiowej, przez materiał na ramionach ulatnia się nadmiar ciepła. Dzięki temu rozwiązaniu nasze ciało jest zabezpieczone przed przegrzaniem oraz kumulowaniem pary wodnej. W wyższych temperaturach możemy trenować w samej bieliźnie lub założyć na nią termoaktywny T-shirt. W zależności od posiadanych ubrań z łatwością możemy skomponować zestaw na różne temperatury. Na wiosenne wypady rowerowe będziemy potrzebować jedynie cienkiego windsoppera, który ochroni nas przed wiatrem, a bielizna utrzyma nasze ciało w odpowiedniej temperaturze. Soft Merino to tylko jedna z wielu linii firmy Brubeck, w jej ofercie znajdziecie produkty różniące się grubością materiału. To jaki zestaw wybierzecie,  będzie zależeć od waszych indywidualnych preferencji cieplnych oraz tego jaki sport chcecie uprawiać. W moim przypadku do biegania sprawdzają się nieco cieńsze ubrania, ponieważ wysiłek jest bardziej intensywny niż w przypadku przejażdżki rowerowej. Posiadam dwa komplety bielizny Brubeck – jeden cieńszy, drugi gruszy. Dzięki temu mogę lepiej dopasować ubrania do temperatury oraz intensywności treningu.


Kategorie: Testy

Tagi:

6 Komentarzy

  1. Fajny blog

    Też jestem sportowcem, tylko Ja gram w piłkę nożną ale na rowerze też jeżdżę. Taka bielizna może mi się nawet przydać 🙂

    Odpowiedz
  2. Polecam odzież BRUBECK PROTECT tańsza ale bardzo dobrej jakości używam już 2 sezon i jestem bardzo zadowolona.Można ją zakupić na ALLEGRO.

    Odpowiedz
  3. Witam, ja z reguły posiadam odzież z wełny merino od polskiego producenta Woolmed. Bardzo cienki podkoszulek który zakładam za równo do pracy jak i na rower lub wypady górskie. Wiem że zdania są mocno podzielone na ten temat- niektórzy mówią że wełna po kilku praniach po pewnym czasie zaczyna śmierdzieć.
    Ja posiadam koszulkę od paru miesięcy i nic takiego nie odczułem, nie wiem od czego to zależy może od gramatury? Ja osobiście jestem bardzo zadowolony wiec polecam 🙂

    Odpowiedz
  4. Witam
    Ostatnio spotkałem się z dużą liczbą pozytywnych opinii o firmie Brubeck. Dużo jeżdżę na rowerze czy faktycznie warto zainwestować w ich towary, czy jednak wybrać kogoś bardziej znanego jeżeli chodzi o odzież termoaktywną

    Odpowiedz
    • Myślę, że sam musisz sobie idpowiedzieć 🙂 Osobiście uważam, że Brubeck ma ogólnie przystępne ceny: zdecydowanie tańsze niż to, co oferują takie marki jak Nike, ale naturalnie droższe niż to, co oferują „no name”. Czy Bruneck to mało znana firma z merino? Ja kojarzę tylko tą 😀 Nie mogę się wypowiedzieć o jakości, bo jeszcze nie używałam (mam w planie zakup swojej pierwszej sztuki, bo zaczyna się robić zimno, ale na chwilę obecną mam inne wydatki rowerowe, więc musi trochę poczekać :)), ale jak widać z powyższego artykułu zdaje się być warta swojej ceny. Może inne firmy robią lepsze wdzianka z merino, może i nie, ale nie spodziewam się rozczarowania.

      Odpowiedz
      • od momentu napisania tego tekstu nadal posiadam dwa komplety bielizny – w tym jeden z Merino i jako użytkownik ze stażem z czystym sumieniem mogę polecić bieliznę Brubeck

        Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany