Bielizna termoaktywna Brubeck Soft Merino

Bielizna termoaktywna Brubeck Soft Merino
Oceń ten wpis

W poprzednim wpisie pt. “Jazda rowerem zimą” pisałem o tym jak duże znaczenie dla naszego komfortu oraz termoregulacji ma bielizna termoaktywna. W dzisiejszym wpisie przedstawię wam kolejny produkt polskiej firmy Brubeck, który od pewnego czasu jest w moim posiadaniu, a mowa o jednym z cieplejszych kompletów bielizny z serii Soft Merino. Komplet był testowany przeze mnie zarówno w trakcie zimowych treningów biegowych jak i wypadów rowerowych w dodatnich temperaturach. Jeszcze kilka miesięcy temu nie miałem potrzeby korzystania z tak specjalistycznej odzieży, jednak wzmożona aktywność fizyczna tj. całoroczny jogging i sporo wyjazdów rowerowych sprawiły, że musiałem się zaopatrzyć w nieco bardziej profesjonalny sprzęt. Bieliznę testowałem w połączaniu z bluzą termoaktywną Brubeck. Najpierw przyjrzyjmy się informacjom podanym przez producenta:

Kilka słów na temat bielizny Brubeck:

Bielizna termoaktywna została wykonana w technologii bezszwowej z składającej się z dwóch warstw oddychającej dzianiny. Skład materiału jaki podaje producent to: 36% wiskoza, 32% wełna, 30% polipropylen, 2% elastan. Bielizna w miejscach o wzmożonej potliwości posiada wstawione siatki poprawiające transport wilgoci. Przy nadgarstkach, biodrach oraz szyi znajdują się bezuciskowe ściągacze ograniczające przedostawanie się zimna pod anty-alergiczny materiał, który nie powoduje uczuleń i podrażnień. Dzianina jest również bakteriostatyczna – zapobiega powstawaniu brzydkich zapachów. Producent polecą ją do uprawiania sportów zimowych lub aktywności w niskich temperaturach.

Bielizna termoaktywna brubeck

pedziwiatr logoBielizna marki Brubeck do kupienia w sklepie Pędziwiatr w Białymstoku

Moja opinia na temat bielizny termoaktywnej Soft Merino:

W zależności od aktywności fizycznej bielizna może być używana w minusowych temperaturach jak i w dodatnich. Biegałem w niej w temperaturach sięgających nawet -15 stopni i muszę przyznać, iż w chwilę po wyjściu z domu nie było ciepło. Jeśli bez rozgrzewki będzie nam zimno, oznacza to, że odpowiednio dobraliśmy grubość warstw. W moim przypadku było podobnie, wraz z pokonanymi kilometrami odczuwalny chłód był coraz mniejszy, a bielizna zaczynała coraz bardziej grzać i po krótkim czasie zapomniałem, że termometr pokazywał 15 kresek poniżej zera. Od razu można było poczuć sprytnie przemyślaną grubość materiału dobraną w zależności od partii ciała na której się znajdował. W czasie, gdy dzianina utrzymuje odpowiednią temperaturę w okolicach klatki piersiowej, przez materiał na ramionach ulatnia się nadmiar ciepła. Dzięki temu rozwiązaniu nasze ciało jest zabezpieczone przed przegrzaniem oraz kumulowaniem pary wodnej. W wyższych temperaturach możemy trenować w samej bieliźnie lub założyć na nią termoaktywny T-shirt. W zależności od posiadanych ubrań z łatwością możemy skomponować zestaw na różne temperatury. Na wiosenne wypady rowerowe będziemy potrzebować jedynie cienkiego windsoppera, który ochroni nas przed wiatrem, a bielizna utrzyma nasze ciało w odpowiedniej temperaturze. Soft Merino to tylko jedna z wielu linii firmy Brubeck, w jej ofercie znajdziecie produkty różniące się grubością materiału. To jaki zestaw wybierzecie,  będzie zależeć od waszych indywidualnych preferencji cieplnych oraz tego jaki sport chcecie uprawiać. W moim przypadku do biegania sprawdzają się nieco cieńsze ubrania, ponieważ wysiłek jest bardziej intensywny niż w przypadku przejażdżki rowerowej. Posiadam dwa komplety bielizny Brubeck – jeden cieńszy, drugi gruszy. Dzięki temu mogę lepiej dopasować ubrania do temperatury oraz intensywności treningu.


Kategorie: Testy

Tagi: