Miejskie torby do roweru – jaką kupić?

            W wyposażeniu każdego rowerzysty bez wątpienia powinna znaleźć się torba, którą można przymocować do pojazdu. Wystarczy kilka powodów, aby uświadomić sobie, że jej posiadanie jest istotne. Oto przykładowe sytuacje, w których warto ją mieć: transport do pracy, przewóz małych zwierząt, zakupy, bagaż na piknik, jazda rekreacyjna. W podróży po mieście nasza torba rowerowa nie powinna być zbyt masywna, ale przystosowana do codziennych potrzeb. Dlatego będziemy używali różnych do jazdy miejskiej niż podczas dłuższej trasy. Zwracając uwagę na wybór torby powinniśmy skupić się na właściwościach materiału, z którego została wykonana, wadze, parametrach wielkościowych, mocowaniu oraz wygodzie. W zależności od rodzaju torby będzie ona montowana do różnych elementów konstrukcyjnych naszego roweru.

Torba z mocowaniem do ramy – Author Torby A-R213N

Uwagę przyciąga przede wszystkim trójkątny kształt torby. Została ona wykonana z materiału, który jest odporny na ścieranie i działanie wody. Zamek jest zlokalizowany na górze, dzięki czemu uniemożliwia to wypadanie przedmiotów podczas jej otwierania. Ponadto posiada dodatkową zewnętrzną kieszeń boczną. Szybki montaż torby zapewniają mocowania przystosowane do ramy w postaci pasków z rzepem. Uniwersalny czarny kolor powoduje, że nie widać zabrudzeń. Jej pojemność wynosi 0,85 l. Wymiary: 28 x 29 x 19 cm. Świetnie nadaje się na wypady za miasto. Bez problemu pomieści nasz telefon, okulary, klucze lub aparat fotograficzny.

author torba rama rameTorba na ramę Author
Kliknij i znajdź najniższe ceny!

 

Torba podsiodłowa Topeak Mondo Pack.

            Wykonana z materiału 1200 Denier Polyester wykończonego taśmą odblaskową 3M?, która sprawia, że rower jest widoczny na drodze w porze nocnej. Specjalny design pozwala pomieścić więcej potrzebnych rzeczy niż tradycyjna torba podsiodłowa. Znajduje się w niej obustronny dostęp do komory głównej. Można umieścić tam przedmioty takie jak: lekka kurtka, dętki, narzędzia itp. Ponadto posiada ona wewnętrzne kieszenie wykonane z siatki. Dzięki nim łatwiej będzie nam zachować porządek. Ma bezpieczny i wygodny system montażowy QuickClick? z paskiem do wspornika siodła. Posiada klips do lampy RedLite?. Ma pojemność  1,2 l i waży 200 g. Wymiary: długość ? 24 cm, szerokość ? 11 cm i wysokość – 12 cm.

torebka podsiodlowa Topeak Mondo PackTorebka podsiodłowa Topeak
Kliknij i znajdź najniższe ceny!

Torba transportowa na rower – Friends on Tour de Luxe

Może być ona traktowana, jako kosz na rower i torba transportowa w jednym. Jej usztywniona rama zwiększa stabilność. Została wykonana z wytrzymałego nylonu. Można ją szybko wyczyścić, jeśli ulegnie zabrudzeniu. Ścianki i podłoga są obite miękką tapicerką, co daje zwierzęciu wygodę i komfort w podróży. Dodatkowo dzięki blokadzie w postaci smyczy chronimy je przed gwałtownym wypadnięciem. Znajduje się w niej wiele zamykanych kieszeni bocznych, w których można schować dodatkowe przedmioty. Torba może być używana do noszenia na ramieniu oraz transportu małych zwierząt pojazdem. Uchwyt torby pozostaje na rowerze, przez co koszyk daje się szybko zdjąć i założyć z powrotem. Oznacza to, że z łatwością można zdemontować ją z roweru i wykorzystać do innych celów np. jako torby na ramię. Posiada ona odblaskowe obszycie na zewnątrz, dzięki czemu rowerzysta jest widoczny po zmroku. Można w niej przewozić do 7 kg, ma zapięcie przystosowane do kierownicy o średnicy 22 ? 29 mm. Jej wymiary w całości to: wysokość ? 26, długość – 43, szerokość – 26 cm. Natomiast wymiary powierzchni do siedzenia to: wysokość ? 24, długość – 34, szerokość – 25 cm.

torba-transportowa-na-rower-friends-on-tour-de-luxe-dl-x-wys-x-szer-43-x-26-x-26-cm

Torba transportowa na rower
Kliknij i znajdź najniższe ceny!

            Wśród miejskich toreb rowerowych oferowanych przez producentów każdy znajdzie coś dla siebie. Ważne jest, żeby torba na rower była funkcjonalna, czyli przystosowana do naszego codziennego trybu życia. Trzeba również zwrócić uwagę na jej uniwersalność. Najlepiej, gdyby można było ją wykorzystywać do różnych celów. Optymalna wielkość i waga powinna umożliwić komfortową jazdę. Ponadto w zestawie z torbą musi znaleźć się też uchwyt, który można na stałe przytwierdzić do konstrukcji roweru, aby dało się ją szybko zamontować lub zdemontować.


Kategorie: Poradnik

Tagi:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany