Oświetlenie rowerowe Mactronic – Scream, Tripper i ZL3-4L

Firma MACTRONIC jest jednym z czołowych zarówno producentów jak i dystrybutorów oświetlenia bateryjnego oraz akumulatorowego w Polsce.

Firma rozpoczęła swoją działalność pod koniec lat 80 XX w. Początkowo nastawiono się na produkcję i sprzedaż latarek, poprzez kolejne 25 lat swojej działalności firma do tego stopnia wyszła naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, iż aktualnie jest uważana za jednego z największych – nie tylko polskich, ale i europejskich producentów sprzętu oświetleniowego. Produkty oferowane przez Mactronic są przeznaczone zarówno dla profesjonalistów (sportowców, służb mundurowych itp.), jak i przeciętnych zjadaczy chleba – użytkowników domowych, turystów, majsterkowiczów i przede wszystkim ? rowerzystów.

Siła firmy moim zdaniem tkwi w jej innowacyjnym podejściu do różnorodnych potrzeb klienta. Każdy nowy produkt przechodzi długą drogę, zanim zostanie wypuszczony na rynek. Nawet najmniejsza latarka tworzona jest z pasją i staje się wynikiem wcześniejszych badań i analiz wszystkich potrzeb potencjalnych nabywców. Aktualnie Mactronic posiada ofertę ponad 500 modeli, wiele z nich opartych jest na opatentowanych wcześniej wzorach przemysłowych.

To, co zasługuje na pochwałę, to wyjście do klienta. Mactronic to nie tylko gotowe produkty dostępne na rynku konsumenckim, to także standardowa gwarancja, doradztwo, profesjonalna obsługa, co ważne ? wsparcie pogwarancyjne oraz mnóstwo konsultacji na etapie tworzenia nowego produktu. Wszystko to po to, aby każdy nowy produkt wypuszczany na rynek był w 100% dopasowany do wszelkich wymagań potencjalnego nabywcy.

Osobiście cenię sobie Mactronic za solidność. Wybierając jakiś ich produkt wiem, że nawet długi czas po zakupie będę bez problemu mógł usunąć wszelkiego rodzaju usterki, czy nawet wymienić wybrane elementy eksploatacyjne.

Opisywana przeze mnie firma poza działalnością zajmuje się także dystrybucją. Ponadto uzyskała już szereg nagród, wyróżnień, certyfikatów, co jest niepodważalnym dowodem świadczącym o wysokiej jakości produktów oferowanych przez Mactronic. Dynamiczny rozwój firmy sprawił, że po 25 latach działalności Mactronic może pochwalić się sprzedażą ponad miliona latarek każdego roku na terenie Polski oraz za granicą.

Dziś przedstawię lampy, które moim zdaniem zdecydowanie powinny posłużyć Wam przez długi czas.

 Mactronic Lampa Scream jest to lampa przednia super jasna o mocy światła 243 lumenów i zasięgu ponad 100 metrów! Występuje oczywiście razem w zestawie z uchwytem montażowym, także o wysokiej jakości. W wybranym przeze mnie modelu lampki, można swobodnie obracać jej główkę, dzięki czemu możemy bez przeszkód skupiać bądź też rozpraszać światło. Jest to bardzo wszechstronny model, bowiem gdy ściągniemy latarkę z uchwytu posłuży nam ona jako latarka ręczna i idealnie sprawdzi się w warunkach domowych, warsztatowych, wędkarskich, czy też możemy ją użyć w celach turystycznych. Gdybyśmy niechcący zgubili się w górskich ciemnościach, albo doświadczyli na własnej skórze awarii prądu, lampka posiada tzw. emiter sygnału SOS. Jest bardzo wytrzymała, bowiem do jej wykonania użyto aluminium lotniczego. Ta niepozorna na pierwszy rzut oka latarka posiada 5 trybów świecenia: 100% mocy, 50% mocy, 10% mocy, tryb SOS oraz stroboskopowy. Do jej zasilania potrzebujemy najprostszych baterii R03/AAA. Warto wspomnieć, iż razem z kompletem powinniśmy dostać eleganckie czarne opakowanie, na którym możemy wykonać własny nadruk. Do tego właśnie kompletu dołączane są także wymienne ringi, które umożliwią nam wymianę barwy światła bocznego na biały, pomarańczowy lub czarny. Lampa wyposażona jest w diodę Cree, jej wymiary to: 100mm x 33 mm.

oświetlenie rowerowe mactronic scream - przednia lampkaPrzednia lampka rowerowa Mactronic Scream
Kliknij i znajdź najniższe ceny!

 

Zestaw lamp rowerowych ZL3-4L MacTronicZestaw ten waży niewiele, bowiem ok 148 g. Soczewki wykonane są z poliwęglanu. Czas świecenia wynosi odpowiednio dla przedniej lampy około 70h, natomiast dla tylnej 65 h. Lampki zasilamy za pomocą baterii AAA, do przedniej potrzebujemy 3 sztuki, natomiast do tylnej 2 sztuki. Źródło światła stanowią tu diody LED, z przodu 3 lampeczki, z tyłu 4. Obudowa wykonana jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, lampki są wodoodporne.

oświetlenie rowerowe mactronic ZL3-4LZestaw lampek rowerowych Mactronic
Kliknij i znajdź najniższe ceny!

Mactronic Rowerowa Przednia Tripper 500LmTa przednia lampa rowerowa wyróżnia się przede wszystkim silnym strumieniem światła, które posiada moc 500 lumenów. Taka duża moc generowana jest przez diodę CREE XM-L, uważaną za nowość w 2014 roku. Lampę Tripper charakteryzują dwie wiązki, które skutecznie potrafią oświetlić każdą, nawet najciemniejsza drogę. Ponadto zapewnia ona także widoczność boczną. Bardzo istotny jest fakt, iż mimo tak dużej mocy, z jaką lampa świeci, nie oślepia ona osób nadjeżdżających lub nadchodzących z naprzeciwka. Tak mocna lampa zasilana jest oczywiście przez akumulator Li-ion o pojemności 2500 mAh, ładowany poprzez złącze USB bezpośrednio z komputera. Powinniśmy przygotować się jednak na długie ładowanie, bowiem jego czas wynosi około 6 godzin. Plusem jest z pewnością fakt, iż ten model lampy posiada tzw. bank energii. W praktyce oznacza to tyle, iż możemy w łatwy sposób podładować wszelkie urządzenia zewnętrzne za pomocą wyjścia USB 5V 1A. Wybrany przeze mnie model oczywiście posiada wskaźnik naładowania energii. Jej obsługa także jest dziecinnie prosta – wszystko dzieje się za sprawą dwóch magicznych przełączników, znajdujących się w górnej części całego korpusu lampy. Pierwszy przełącznik służy do włączania i wyłączania, drugi natomiast pozwala nam wybrać odpowiedni tryb pracy lampki. Model Tripper 500Lm posiada bowiem cztery tryby pracy i tak w trybie wysokim lampka popracuje nam spokojnie 2 godziny, w drugim trybie średnim – 4 godziny, w niskim – 8 godzin, a w migającym – nawet 120 godzin.

Decydując się na zakup opisywanej przeze mnie lampki, dostaniemy w zestawie specjalny uchwyt rowerowy, za którego pomocą solidnie i stabilnie możemy zamontować uchwyt na kierownicy naszego roweru. W zestawie powinny być dołączone specjalne gumowe podkładki i to dzięki nim uchwyt będzie pasował do różnych grubości kierownic, w przedziale 20?32 mm. Lampka po zdemontowaniu z uchwytu może służyć jako latarka ręczna. Ponadto jest ona wodoodporna, jej masa nie przekracza 135 g. Więcej informacji na temat wybranej przeze mnie lampki znajdziesz tu.

oświetlenie rowerowe mactronic tripper - przednia lampkaPrzednia lampka rowerowa Mactronic Tripper 500 lm
Kliknij i znajdź najniższe ceny!

Mactronic to solidne produkty, które posłużą nam z pewnością przez długie lata. Ponadto oświetlenie oferowane przez wybranego przeze mnie producenta, cieszy się dobrymi opiniami użytkowników oraz przystępnymi cenami. Z czystym sumieniem gorąco polecam.


Kategorie: Poradnik

Tagi:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany