Stacjonarny rower treningowy.

Stacjonarny rower treningowy. Jaki wybrać?

Zależnie od budżetu mamy do wyboru:mechaniczny, magnetyczny, trenażer lub spiningowy. Większość z nas zdecyduje się na dwóch pierwszych opcjach i na nich się skupimy. Rower z oporem mechanicznym ma najniższą cenę więc teoretycznie powinien być najlepszy na początek zabawy z jazdą w domowych warunkach jednak niesie to za sobą pewną wadę.

Mechanizm oporowy jest hałaśliwy a dodatkowo tarcie powoduje nagrzewanie się mechanizmu co może powodować wydzielanie nieprzyjemnego zapachu palonego plastiku, a zwiększona temperatura przyśpieszy zużycie elementu ciernego i jego uszkodzenie więc jeśli mamy zamiar intensywnie trenować mechaniczny system oporowy może nie spełnić naszych wymagań.

Rower stacjonarny z mechanizmem magnetycznym ma tę zaletę że nie wydaje głośnych dźwięków podczas pedałowania ,nie ma tu tarcia a więc brak jest odgłosów i zapachu z zbyt nagrzewającego się nylonowego paska jak w przypadku wersji mechanicznej.

f-body-sculpture-bc-1700Rowery magnetyczne
Zobacz więcej

Warto zwrócić uwagę przy kupnie roweru na wagę koła zamachowego ,im będzie ono cięższe tym wygodniej i bardziej naturalnie będzie można pedałować, powoduje ono że po rozpędzeniu pedały nie wyhamowują nam na tyle szybko byśmy musieli silnie podciągać nogi do góry w powrotnej fazie obrotu.

Kolejną cechą naszego nowego sprzętu, o której trzeba pamiętać przy zakupie jest ciężar i wielkość ,im większa waga tym większa stabilność, a jeśli jesteśmy wysokiego wzrostu to sprawdźmy koniecznie czy dostępna regulacja położeń wystarczy, abyśmy czuli się komfortowo podczas ćwiczeń.

Bez treningu w zimę nasza forma szybko spadnie, warto zainwestować parę groszy w dobry sprzęt stacjonarny, który nie tylko poprawi nam samopoczucie, ale i utrzyma nasze ciało w dobrej formie a zapewne i w odpowiedniej wadze w czasie zimowych mrozów i niepogody.


Kategorie: Poradnik

Tagi:

4 Komentarzy

  1. Ja dla zdrowia serca rozpoczęłam zabawę z rowerkami i zakupiłam Hammer Cardio XTR. Jestem bardzo zadowolona. Jak się wkręce w sport planuje zakupić bieżnię. Chyba zdecyduję się na FINNLO. Co o tym myślicie?

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany