Rosnąca popularność rowerów składanych

Jeszcze kilka lat temu wiele osób stwierdziłoby, że popularne w XX wieku składaki już dawno odeszły do lamusa. Jednak dziś rowery składane przeżywają swój prawdziwy renesans. Na ulicach wielkich miast takich jak Tokio, Paryż, Kopenhaga, Berlin czy Madryt ten trend jest szczególnie zauważalny. Co sprawia, że miliony ludzi wybierają właśnie składaki? Przeczytaj o trzech najważniejszych powodach, dla których warto zastanowić się nad wyborem składanego roweru.

Źródło: https://www.bikester.pl/.

1. Rowery składane są idealnym rozwiązaniem dla podróżujących

Jeżeli kochasz podróże i dużo przemieszczasz się po świecie, pomyśl o zainwestowaniu w rower składany. Ten typ jednośladu możesz złożyć w kilka sekund i łatwo przetransportować. Żeglujesz? Składak zmieści się na pokładzie jachtu. Po zacumowaniu wystarczy wyjąć swój bicykl, rozłożyć go i cieszyć się z eksploracji nieznanych terenów. Podróżujesz kamperem? Złożony rower bez problemu ulokujesz w bagażniku samochodu i będziesz mieć pewność, że nie zabierze zbyt dużo miejsca. Dużo latasz samolotem? Bez względu na to, czy jesteś w delegacji, czy po prostu zwiedzasz, warto mieć ze sobą swój rower, którym najłatwiej poruszać się po miejskiej dżungli. À propos miasta…

2. Rowery składane świetnie sprawdzają się w mieście

W największych miastach świata rowery składane są szczególnie cenione. Nawet w godzinach szczytu, gdy komunikacja miejska jest przepełniona, ze złożonym rowerem bez problemu zmieścisz się do metra czy autobusu i dojedziesz do wybranego punktu, by dalej kontynuować podróż już na swoim jednośladzie. Łącząc jazdę rowerem z korzystaniem z transportu publicznego, uzyskujesz maksymalną swobodę i niezależność. Dostaniesz się tam, gdzie chcesz, szybciej niż kiedykolwiek myślałeś. Oszczędzasz swój czas i pieniądze, a przy tym dbasz o stan środowiska.

3. Rowery składane zajmują mało miejsca

Rower składany możesz zabrać ze sobą do pracy, ponieważ zmieści się nawet pod Twoim biurkiem. Ponadto Twój składak przewieziesz samochodem bez żadnego problemu. Nie musisz kupować specjalnych uchwytów do przewozu rowerów. Nie tracisz czasu na montowanie swojego jednośladu na specjalnej zewnętrznej platformie. Po prostu składasz rower i umieszczasz go w bagażniku, gdzie jest całkowicie bezpieczny. Składaki są świetnym rozwiązaniem także dlatego, że nie zajmują wiele miejsca w Twoim domu. Mając taki rower, nie martwisz się, gdzie będziesz go przechowywać. Zabierasz go ze sobą do mieszkania i możesz trzymać nawet w szafie. W ten sposób nie narażasz roweru na wilgoć i zimno, które zazwyczaj panują w piwnicach. Oszczędzasz pieniądze, które do tej pory wydawałeś na konserwację tradycyjnego roweru. Ponadto masz pewność, że Twój pojazd jest najlepiej zabezpieczony. Śpisz spokojnie, nie myśląc o tym, czy ktoś właśnie nie kradnie Twojego ulubionego bicykla ze składziku czy klatki schodowej.

Rowery XXI wieku

Rowery składane odpowiadają potrzebom współczesnych ludzi. Składaki zajmują mało miejsca, są wytrzymałe i łatwe w transporcie. Nie tylko cechują się wysoką funkcjonalnością, ale także nowoczesnym designem. Szeroki wybór rowerów składanych można znaleźć np. na stronie https://www.bikester.pl/rowery.html. Jednoślady tego typu są idealnym rozwiązaniem przede wszystkim dla osób, które szukają sposobu na szybkie i wygodne poruszanie się po mieście. Wybór rowerów składanych rozwiązuje wiele problemów, z którymi codziennie mają do czynienia rowerzyści korzystający z bardziej tradycyjnych rozwiązań.


Kategorie: Poradnik

Tagi:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany