Sigma Sport PC 15.11 – zegarek ze stoperem i pulsometrem

Poza jazdą na rowerze (prawie) regularnie biegam, ponieważ moim zdaniem jest to znakomity sposób na zwiększenie wydolności tlenowej i ogólną poprawę kondycji. W miejscu gdzie mieszkam niestety nie ma wielu gór pod które można podjechać i  nieco bardziej zmęczyć się. We wtorki w Białymstoku organizowane są profesjonalne treningi biegowe. Są one kapitalnym sposobem na to aby zwiększyć swoją formę. Jeśli jesteście z Białegostoku i chcielibyście razem potrenować to  w imieniu Krzyśka oraz Artura (wielkie podziękowania za to co robicie) serdecznie zapraszam na spotkania w każdy wtorek o godz. 19 pod sklepem Pędziwiatr przy ul. Białówny. Jednymi z głównych celów wtorkowych spotkań jest zwiększenie siły biegowej oraz wydolności tlenowej, także możecie być pewni, że nie zabraknie tutaj interwałów, szybkich przebieżek oraz skipów. W trakcie naszych treningów bardzo ważne jest utrzymanie tempa kolejnych okrążeń na tym samym poziomie. Niezbędne stało się mierzenie czasów kolejnych kółek, dlatego też postanowiłem zakupić zegarek ze stoperem i pulsometrem Sigma PC-15.11.

Sigma PC-15.11 – stoper i pulsometr w jednym:

 Na początku moich poszukiwań skoncentrowałem się na znalezieniu jedynie zegarka ze stoperem, aby móc mierzyć czas kolejnych okrążeń i utrzymać tempo, jednak po pewnym czasie doszedłem do wniosku, iż zegarek mógłby posiadać pulsometr. Wcześniej miałem styczność z licznikiem rowerowym Sigma, więc zdecydowałem się na zakup zegarka oznaczonego jej logiem. Jakie funkcje posiada wspomniany model? Poza dwiema najbardziej podstawowymi funkcjami jakie może mieć zegarek tj. aktualnej daty oraz godziny po wejściu do menu treningu będziemy mogli przeglądać następujące parametry:

  • czas treningu
  • aktualne tętno oraz induktor strefy pulsu
  • średni puls z danego treningu
  • aktualny puls
  • maksymalny puls (max. HR)
  • spalone kalorie
  • ile % treningu przebywaliśmy w wyznaczonej strefie

Foto:

Ilość okrążeń:

Pulsometr:

Producent:

f-sigma-pc-15-11-niebieski 50 TAK Zobacz więcejSigma

f-alatech-smartrunner-bluetooth-do-iphone-4s-5

50

TAK

Zobacz więcej

Alatech

Zegarek ma możliwość zapamiętania do 50 okrążeń co moim zdaniem jest ilością bardzo dużą. Dodatkowo dla każdego zapisanego okrążenia, poza czasem, zegarek zapamiętuje takie dane jak średni i maksymalny puls, spalone kalorie oraz % przebywania w strefie. Zakres strefy możemy ustalić samodzielnie lub skorzystać z wbudowanych ustawień: FIT i FAT. Zegarek ze stoperem posiada opcję alarmu dźwiękowego, który uruchamia się w momencie opuszczenia strefy pulsu – trzy sygnały oznaczają, iż nie trenujemy wystarczająco intensywnie, dwa sygnały oznaczają, iż biegniemy/jedziemy zbyt szybko. Myślę, że jest to bardzo przydana funkcja, ponieważ nie musimy co chwilę sprawdzać czy nasz puls znajduje się w odpowiedniej strefie. Przed rozpoczęciem treningu warto jest również wejść w opcje i wpisać swoją płeć, wiek oraz wagę, dzięki temu pulsometr ustali nam granice stref FIT zone i FAT burn. Jest nieco zbyt wcześnie, abym mógł pisać o wytrzymałości materiałów z których został zrobiony zegarek, jednak pasek wydaje się być solidnie wykonany, posiada spore otwory, przez które odprowadzany jest pot. Według zapewnień producenta, z modelem tym możemy pływać (nie wolno tylko wciskać przycisków pod wodą) zatem nie powinien być mu straszny deszcz. Jeśli chodzi o rozmiar tarczy i czytelność to uważam, iż jego wymiary są w sam raz. W trakcie biegu nie ma problemów z odczytaniem czasu czy aktualnego tętna.


Kategorie: Poradnik

Tagi: ,,

1 komentarz

  1. Dwa sygnały informują że trenujemy w strefie , trzy że nie trenujemy wystarczająco intensywnie natomiast pięć sygnałów oznacza żeby zwolnić .

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany