Uprawiasz sporty ekstremalne na wakacjach? Ubezpiecz się!

Nie każdy z nas wyjeżdża na wakacje, aby odpoczywać na plaży. Jeżeli jesteś zwolennikiem sportów ekstremalnych i masz zamiar aktywnie spędzić urlop, powinieneś zadbać o dobre ubezpieczenie turystyczne.

Biura podróży od lat edukują klientów w zakresie ubezpieczeń turystycznych. To najczęściej ich pracownicy tłumaczą turystom, dlaczego warto zakupić taką polisę i jakie korzyści ona gwarantuje. Niestety, zdarza się, że standardowa polisa nie będzie w odpowiedni sposób zabezpieczać turystę. Dotyczy to tych, którzy mają zamiar uprawiać sporty ekstremalne. Dlaczego w ich przypadku najprostsze i najtańsze ubezpieczenie nie będzie się sprawdzać?

Co daje ubezpieczenie turystyczne?

Potrzeby turystów są różne, a na wszystkie próbują odpowiedzieć towarzystwa ubezpieczeniowe działające na polskim rynku. W efekcie ilość dostępnych produktów może naprawdę zdziwić. Nawet osoby, które regularnie wybierają się za granicę, mogą mieć problem, aby od razu znaleźć ubezpieczenie dostosowane do ich potrzeb. Zasadniczo nabyte ubezpieczenie powinno:

  • Pokryć koszty leczenia – warto pamiętać, że koszty te mogą różnić się w zależności od kierunku podróży;

  • Ubezpieczyć od odpowiedzialności cywilnej (OC) – gdy wyrządzimy szkodę osobie trzeciej, ubezpieczyciel pokryje szkody, zwalniając nas od tego obowiązku;

  • Ubezpieczyć od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) – gdy wypadek stanie się faktem, ubezpieczyciel wypłaci nam odszkodowanie;

  • Dać dostęp do usług assistance – przydaje się np. wówczas, gdy zgubimy dokumenty lub karty płatnicze.

Powyższą ochronę gwarantuje każde solidne ubezpieczenie dostępne na stronie internetowej Rankomat. W ofercie towarzystw ubezpieczeniowych są też dostępne specjalne polisy. Takie są dedykowane m.in. osobom uprawiającym sporty ekstremalne.

Sporty ekstremalne, czyli wyższe ryzyko

Towarzystwo ubezpieczeniowe, z którego usług korzystasz, musi wiedzieć, że w czasie urlopu będziesz uprawiał sporty ekstremalne. Dlaczego? Bo w takiej sytuacji ryzyko wzrasta – o wypadek łatwiej. Jeżeli zatem nie poinformujesz ubezpieczyciela o sposobie, w jaki zamierzasz spędzić urlop, może się okazać, że wykupisz standardowe ubezpieczenie. Z takiego zaś nie zostaną pokryte wszystkie koszty.

Ubezpieczenia dedykowane osobom uprawiającym sporty ekstremalne są droższe niż standardowe. Jeżeli nie chcesz przepłacać, to powinieneś porównać koszty. Zrobisz to z porównywarką ubezpieczeń turystycznych Rankomat.pl. W ten sposób szybko otrzymasz informacje o wysokości składki, którą będziesz musiał zapłacić, decydując się na konkretne produkty.


Kategorie: Ciekawostki

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany