Kupujemy rower miejski do 1000 zł!

1000 zł to naprawdę całkiem dobry budżet na zakup roweru miejskiego. W tej cenie znajduje się naprawdę wiele interesujących modeli z dobrym osprzętem. Ciekawe propozycje dostarcza od jakiegoś czasu polski producent- Indiana.

Popularność rowerów miejskich rośnie z każdym rokiem. Nie ma się temu co dziwić. Paliwo drożeje, świadomość ekologiczna rośnie, zatem coraz więcej wśród nas chętnych do zamiany samochodu na rower. Szczególnie, jeśli odległość z domu do pracy nie jest duża.

Rower miejski, ale właściwie… to jaki?

Wyróżnia się dwa typy rowerów miejskich. Każdy z nich świetnie sprawdzi się w ruchu miejskim, ale mają również cechy różniące. Najczęściej na ulicach można spotkać tzw. “holenderkę”. Jest to klasyczny rower z wygiętą ramą, doskonale znany od lat. Jego konstrukcję uzupełniają najczęściej błotniki i bagażnik. Te pierwsze uchronią przed błotem i wodą, gdy warunki drogowe lub atmosferyczne nie będą zbyt sprzyjające. A bagażnik, cóż, jego przeznaczenie jest proste. I nie, nie mamy na myśli wożenia na nim pasażerów! Warto zwrócić uwagę na to, czy rower posiada osłonę łańcucha. Szczególnie ważne powinno to być dla pań, które lubią zakładać długie spódnice. Ryzyko wkręcenia się materiału maleje, jeśli łańcuch będzie zakryty. Nie jest to jedyny rodzaj roweru miejskiego. Tam, gdzie kończy się klasyka, zaczyna się awangarda! W tym konkretnym przypadku oznacza to, że nad funkcjonalność przełożono design. Cruiser to rower, który zachwyca przechodniów praktycznie za każdym razem. Na początku, ramy tychże rowerów inspirowane były wyglądem oldschoolowych motocykli. Po czasie jednak zakres inspiracji zwiększył się, czyniąc cruisery jeszcze lepiej dopasowanymi do gustów i potrzeb rowerzystów. Obok tych rowerów naprawdę trudno przejść obojętnie. Stanowią idealny środek wyrazu dla wszystkich poszukujących, artystycznych dusz i miłośników nietuzinkowego designu.

 

Wyróżnij się!

Najłatwiej jest to zrobić za pomocą koloru roweru. Wyrazista, krwista czerwień czy głęboka czerń, krzykliwa mieszanka barw, a może jasne pastele? W zaplanowanym budżecie 1000 zł znajdziesz sporo różnych wariantów kolorystycznych. To nie wszystko, bowiem Twój rower powinien być także właściwie wyposażony. Poza czystymi względami praktycznymi to także świetna okazja do tego, by nadać swojemu rowerowi indywidualny charakter. Poza wymienionymi wcześniej dodatkami, takimi jak bagażnik rowerowy czy błotniki, warto zastanowić się nad jeszcze kilkoma, które zwiększą funkcjonalność i poprawią komfort podczas jazdy. Warte rozważenia będzie eleganckie lusterko rowerowe, które znakomicie pasuje do retro stylu rowerów miejskich. Co najważniejsze, zwiększa ono bezpieczeństwo rowerzysty na drodze. Dobrym rozwiązaniem będzie też zakup sakw rowerowych. Zamontowane na bagażniku sprawią, że na wycieczkę rowerową będziesz mógł zabrać o wiele więcej rzeczy, niż kiedykolwiek. Torba również będzie dobrym wyjściem. Montowana na kierownicy czy ramie okaże się praktycznym rozwiązaniem na co dzień, w którym ukryć można telefon komórkowy czy klucze.

Podsumowanie

Jeśli chcesz kupić rower miejski, mając do dyspozycji 1000 zł, możesz być pewien, że rower spełni Twoje oczekiwania. Dzięki szerokiej ofercie dostępnych na rynku modeli, nic nie stoi na przeszkodzie, aby w założonym budżecie kupić rower, który dopasowany jest do Twoich potrzeb. Dodatkowo, warto wspomnieć też o możliwości dokupienia szeregu akcesoriów, które zwiększą funkcjonalność roweru miejskiego.


Kategorie: Poradnik

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany