Wakacje 2017: Jak za starych, dobrych czasów

Europa jest kontynentem posiadającym na tyle dobrą infrastrukturę, że niekoniecznie musimy wsiadać do samolotu, by dotrzeć do interesującego miejsca. Póki mamy jeszcze możliwość, warto skorzystać z dobrodziejstw Traktatu z Schengen. Brak kontroli granicznych sprawia, że w niedługim czasie możemy dojechać własnym pojazdem na drugi koniec Starego Kontynentu.

Mimo spadku cen biletów lotniczych wciąż nie brakuje zwolenników podróżowania samochodem. Skoro kiedyś całe rodziny przemieszczały się z Polski nad Adriatyk poczciwym Fiatem 126p, to czemu nie miałyby tego uczynić w znacznie bardziej komfortowych warunkach? Współczesne auta wyposażone w klimatyzację, aktywny tempomat i wiele innych udogodnień czynią podróż na tyle przyjemną, że nie odczuwa się już w takim stopniu zmęczenia, nawet po pokonaniu trasy o długości 1000 kilometrów, wiodącej głównie autostradami.

Biura podróży doskonale zdają sobie sprawę z tego, że wciąż istnieje spora grupa wczasowiczów, którzy wolą dotrzeć samodzielnie na miejsce wakacyjnego wypoczynku. Specjalnie dla nich dostosowują ofertę, obejmującą najciekawsze zakątki Europy. Wśród kierunków obleganych ostatnimi czasy nieprzypadkowo prym wiedzie Chorwacja. Przepiękne plaże, krajobrazy i klimat południa Europy przy dużo niższych cenach sprawia, że to właśnie tam wielu z nas chce spędzić wakacje. Innym ze wschodzących kierunków jest Czarnogóra. Do obu tych miejsc można przebierać w ofertach noclegów z wyżywieniem, czy też wzbogaconych o pakiety lokalnych wycieczek. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wakacje 2017 spędzić także niekoniecznie tam, gdzie zawsze świeci słońce. Kierunki takie jak Niemcy, czy Skandynawia również stoją przed nami otworem i niekoniecznie muszą być drogie. Żeby je odnaleźć, wcale nie trzeba „przekopać” całego internetu.

W grupie zawsze raźniej

Wycieczki objazdowe od zawsze miały swoje wierne grono zwolenników. Podróżowanie z innymi ludźmi z miejsca na miejsce może być bardzo ciekawym doświadczeniem. To także doskonała szansa na zawarcie wielu przyjaźni. Współczesne autokary pozwalają przemieszczać się w komfortowych warunkach, dlaczego więc nie spróbować przejechać się nimi na drugi koniec naszego kontynentu?

Przelot samolotem niewątpliwie pozwala oszczędzić czas, ale oglądanie chmur przez kilka następnych godzin przestaje być interesujące. Czegoś zupełnie innego doświadczymy w trakcie autobusowych wojaży. To doskonała szansa na przyjrzenie się z zupełnie innej strony danemu regionowi. W trakcie postojów w punktach widokowych ma się także szanse na zrobienie zdjęć wspaniałych krajobrazów.

Celem popularnie nazywanych wycieczek objazdowych może być co do zasady każde interesujące miejsce na mapie Europy. Nic nie stoi na przeszkodzie, by odwiedzić w tym roku np. Legoland. Znajdujący się w duńskim mieście Billund park rozrywki nie bez powodu przyciąga każdego roku miliony turystów z całego świata. W prosty sposób i tak naprawdę niewielkim kosztem może spełnić dziś jedno ze swoich dziecięcych marzeń. Oczywiście to tylko jedna z wielu możliwych opcji, by spędzić wakacje 2017 w znacznie ciekawszy sposób, niż na kanapie przed ekranem telewizora.

Wśród wielu imprez okolicznościowych odbywających się w wielu europejskich miastach niektóre z tego grona zasługują na szczególną uwagę. Ze względu na jedyną w swoim rodzaju i niepodrabianą atmosferę można rozważyć osobisty udział w jednej z nich. Dla jeszcze lepszej zabawy dobrze byłoby udać się tam z kimś bliskim. W ścisłej czołówce najciekawszych wydarzeń, na które można dotrzeć w ramach zorganizowanej wycieczki autokarowej, znajduje się m.in.: Jarmark Wielkanocny w Wiedniu, Festiwal Tulipanów w Amsterdamie, czy Noc Muzeów w Pradze.

O nic się nie martw

Wciąż rosnąca popularność ofert biur turystycznych określanych mianem all inclusive bierze się nie tylko ze wzrostu zamożności Polaków. Udając się na wczasy, chcemy mieć często z głowy myślenie o wszystkim. Dobrze przed wylotem mieć ustalony każdy szczegół, by po wyjściu z samolotu móc w pełni korzystać z dobrodziejstw danego miejsca.

Dziś, kiedy w sposób szczególny zaczynamy cenić czas, chcemy możliwie szybko dotrzeć z punktu A do B. Jakkolwiek byśmy się nie starali, na lądzie nie jesteśmy w stanie rozwinąć prędkości porównywalnych do tych w przestworzach. Dlatego tak wielu z nas decyduje się dolecieć na wczasy samolotem. Siatka połączeń z Polski obejmuje wszystkie popularne kierunki turystyczne, dlatego na wakacje 2017 można wybrać się w ten sposób.

Wśród biur turystycznych oferujących wczasy do kurortów rozsianych po całej Europie i nie tylko warto wspomnieć o działalności LOT Travel. Doskonale kojarzona przez niemal każdego Polaka marka postanowiła zaistnieć w pokrewnej dziedzinie. Zdobyte dotychczas doświadczenie przy organizowaniu połączeń na całym świecie z pewnością ułatwiło zadanie poszerzenia działalności. Oferta tego pośrednika oferuje przede wszystkim takie wojaże jak: weekendy w najpiękniejszych miastach świata, wycieczki tematyczne, fly & drive, czyli zwiedzanie po swojemu, loty czarterowe i prywatne oraz podróże klasy Premium „szyte na miarę”. Usługi w zakresie szeroko pojętej turystyki adresowane są zarówno do osób prywatnych, jak tez i do firm. Więcej informacji na ten temat oraz pełen zakres aktualnych ofert można znaleźć na stronie: https://www.lottravel.com.

Zamiast marzyć o tym, jak będą wyglądać twoje upragnione wakacje 2017, możesz już teraz zabukować dogodny termin i potem tylko odliczać dni pozostałe do wyjazdu. Niezależnie od wybranej formy transportu i lokalizacji dobrze zabrać ze sobą pozytywne nastawienie. Tym sposobem wczasy staną się dokładnie takie, jakie mieliśmy o nich wyobrażenie i dadzą nam mnóstwo wspaniałych wspomnień.


Kategorie: Ciekawostki,Inne

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany