Białystok – Supraśl

 Szlak rowerowy: Białystok – Czarna Białostocka – Supraśl.

Swoją wycieczkę rozpoczniemy od nowo wybudowanego mostu łączącego osiedle Zawady z Dziesięcinami. Będziemy poruszać się głównie asfaltem oraz drogami szutrowymi.Z mostu na Zawadach ruszamy ulicą Lodową, cały czas prosto, aż miniemy Osowicze i Sielachowskie. Przed mostem na drodze do Augustowa skręcamy w lewo i w Jurowcach skręcamy w prawo w kierunku Wasilkowa.  Przed przejazdem kolejowym skręcamy w lewo na Sochonie i Wólkę. Przed kapliczką musimy skręcić w prawo w stronę lasu i pożegnać się na parę kilometrów z asfaltem :). Droga przez las jest trochę trudna i niekiedy trzeba przeprowadzić rower, ponieważ na drodze znajduje się miękki piach. Odcinek ten na pewno sprawniej uda się pokonać po deszczach. Droga powinna wtedy być bardziej ubita.

Trasy rowerowe białystok. skręt do lasu

 Przy torach kolejowych musimy jechać w lewo. Nie przejeżdżamy przez pierwszy przejazd tylko kierujemy się wzdłuż torów do skrzyżowania na którym będzie znajdować się znak na Podratowiec.  My przejedziemy przez to skrzyżowanie prosto.

trasy rowerowe Białystok

Drogą tą dojedziemy do Czarnej Wsi Kościelnej gdzie wskoczymy na asfalt, który prowadzi nad Zalew w Czarnej Białostockiej.

zalew w czarnej białostockiej

Możemy tutaj trochę odpocząć przed dalszą częścią trasy, która prowadzi przez wyjątkowo malowniczy i mało uczęszczany przez samochody trakt biegnący do drogi na Supraśl. Jeśli przypiekliśmy się trochę na plaży, ten odcinek drogi z pewnością pomoże nam się nieco ochłodzić.  Kiedy dojedziemy do głównej drogi skręcamy w prawo na Supraśl.

Trakt

Po kilku kilometrach dojedziemy do Supraśla, z  którego pojedziemy dobrze znaną ścieżką rowerową do miejscowości Ogrodniczki za którą skręcimy w prawo na Wasilków. Naszą pętlę zamykamy za przejazdem kolejowym przy skręcie do miejscowości Sochonie.

Podsumowanie trasy:

Stopień trudności: średni

Dystans: 70 km

Droga: ścieżka rowerowa, asfalt, drogi szutrowe

Atrakcje: zalew w Czarnej Białostockiej, stary młyn, trakt,  plaża w Supraślu


Kategorie: Trasy Średnie

Tagi: ,

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany