Rowerowe wakacje w trójmieście

Każdego roku setki polskich, jak i zagranicznych turystów wybiera polskie morze na spędzenie swojego wolnego czasu. Przyjeżdżając do Trójmiasta, dzięki bardzo dobrze zorganizowanej infrastrukturze (również rowerowej), w bardzo łatwy i szybki sposób podróżni mogą przemieszczać się z Gdyni do Sopotu, a także do Gdańska i z powrotem. Każda z tych miejscowości ma inny charakter, oferuje zupełnie inne miejsca do odwiedzenia, dzięki czemu zapewne każdy turysta znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Trójmiasto to również raj dla turystów rowerowych, niezliczona ilość ścieżek zarówno nadmorskich jak również w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Infrastruktura rowerowa pozwala na łatwe przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi aglomeracjami zarówno pasem nadmorskim, przez miast lub park krajobrazowy. Szczególną popularnością wśród rowerzystów cieszy się nadmorska promenada – 25km odcinek przebiegający przez wszystkie miasta.

Gdynia należy do grupy nowoczesnych miast, mnóstwo w niej budowli w stylu nowoczesnej architektury. Na spacer można się wybrać na Skwer Kościuszki, wzdłuż którego zacumowane są również i zabytkowe statki takie jak Dar Pomorza czy ORP Błyskawica. Znajdują się tam również nadal pływające promy, które oferują wycieczkę po wodach Zatoki Gdańskiej. Na końcu Skwerku znajduje się Gdyńskie Akwarium Morskie, dzięki któremu turyści mogą się przenieść do niesamowitego podwodnego świata kolorowych rybek.

Sopot dla umilenia pochmurnych dnia oferuje wodny odpoczynek w Aquaparku, natomiast wieczorami zaprasza na ulicę Monte Casino, gdzie znajduje się bardzo pubów czy klubów, oferujących taneczną zabawę również i przy muzyce na żywo. Natomiast na spacer można wybrać się na molo sopockie.

W Gdańsku natomiast turystów zachwyca między innymi Stare Miasto, które do dnia dzisiejszego ma bardzo wyjątkowy klimat, dzięki któremu można zasmakować wielowiekowej tradycji rybackiej, jak i kupieckiej. Starówka znajduje się niedaleko rzeki Motławy. Również warto przejść się wzdłuż wąskich, klimatycznych uliczek, na poboczach, których znajdują się piękne, zabytkowe kamienice, w których po dzień dzisiejszy mieszczą się sklepy, a także warsztaty rzemieślnicze, bardzo często przekazywane z pokolenia na pokolenie. To właśnie tam można zaopatrzyć się w piękną, oryginalną biżuterię z prawdziwego bursztynu, wydobywanego z Morza Bałtyckiego. Natomiast niedaleko Dworu Artusa znajduje się słynny duży pomnik Neptuna, z którym obowiązkowo należy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. W stolicy województwa pomorskiego można również zwiedzić wiele muzeów, na przykład Narodowe Muzeum Morskie, które ma na celu przybliżyć zwiedzającym odrobinę historii Pomorza. W Gdańsku korzystając z roweru można jednego dnia zobaczyć wszystkie najważniejsze i historyczne atrakcje takie jak Westerplatte, Bramę Żuławską oraz Stare Miasto czy PGE Arenę oraz wiele innych – trasa ma 46km.

Dzięki tym trzem pięknym miastom, Trójmiasto wskazywane jest przez większość turystów na najlepsze miejsce wypoczynkowe nad Morzem Bałtyckim. Jeśli chodzi o zakwaterowanie to można skorzystać nie tylko z hoteli czy prywatnych kwater, ale również można zarezerwować nocleg w apartamentach w Gdańsku, Sopocie lub Gdyni , których koszt wbrew pozorom koszt nie jest zbyt wygórowany. Warto również wcześniej dobrze zaplanować trasy rowerowych wycieczek, ponieważ możliwości jest naprawdę dużo.


Kategorie: Inne,Miejsca

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany