Przednie oświetlenie do roweru – jakie kupić?

Ostatnio przedstawiłem Wam oświetlenie marki Mactronic. Wspominałem o zaletach produktów tej marki oraz ich popularności. Wiadomo, że firma ta jest w czołówce liderów producentów oświetlenia rowerowego. Jednakże na rynku funkcjonują również konkurencyjne w stosunku do niej marki. Z pewnością mogą one także pochwalić się swoimi wyrobami.

Na rynku oświetlenia rowerowego jest tak duży wybór, że naprawdę trzeba tworzyć modele lamp, które będą wyróżniały się spośród innych. Tym razem testowi poddam kilka modeli, które zebrały pochlebne opinie użytkowników.

Lampa przednia IXON IQ z bateriami i ładowarką BUSCH & MULLER – wysokiej klasy lampa przednia zasilana bateriami wyposażona w jasną diodę, której żywotność wynosi około 100 000 godzin. Dzięki niej możliwe jest optymalne oświetlenie drogi białym światłem, które daje silny strumień światła (80 lux). Ponadto sprawia ono efekt lampy xenonowej i pozwala bezpiecznie poruszać się po zmroku. Lampa ma dwa tryby świecenia: High Power – 80 lux do 5 godzin oraz City Eco – 10 lux do 20 godzin. Dodatkowo znajduje się w niej wskaźnik naładowania baterii akumulatorowych. W komplecie znajdują się cztery akumulatorki Ni-MH (2100 mAh) oraz ładowarka. W komplecie z lampą jest szybki i łatwy w montażu uchwyt.

Według mnie porządne oświetlenie rowerowe powinno być niezawodne. Przede wszystkim późniejsze jego użytkowanie musi być zgodne z tym, co obiecuje producent w specyfikacji technicznej. Jadąc w drogę setki kilometrów nasz rower musi posiadać naprawdę sprawne oświetlenie. Najważniejsze, aby utrzymywało ono właściwą jasność przez długi czas. Lampa przednia IXON IQ z bateriami i ładowarką BUSCH & MULLER jak najbardziej nadaje się na dalekie trasy.

przednie oświetlenie do roweru Busch Muller  IxonPrzednie oświetlenie do roweru Busch Muller  Ixon
Kliknij i znajdź najniższe ceny!

Kolejnym modelem dobrego oświetlenia jest lampa Prox Przednia Tripple Power 3 X Cree Xml-T6 z akumulatorem i ładowarką. Lampa Tripple Power charakteryzuje się wysoką mocą świecenie przekraczającą 2000 lumenów w trybie najwyższym, a także najbardziej równomiernym rozkładem strumienia światła. Główny strumień świeci bardzo daleko, jednocześnie boki są doskonale doświetlone, co sprawia, że lampa świetnie sprawdza się do jazdy nocnej w terenie. Trzy wysokiej mocy diody LED XML-T6 amerykańskiej firmy CREE zapewniają maksimum światła. Ponadto lampa pracuje w trzech trybach: wysokim ? 100%, normalnym ? 50% i niskim ? 20%. Poziom utrzymywanej energii pokazuje wskaźnik rozładowania akumulatora. Jej obudowa jest wykonana z anodyzowanego aluminium o żebrowanym kształcie, który pozwala skutecznie odprowadzać ciepło. Zasilanie lampy odbywa się z akumulatora 8,4V około 8000 mAh (4 ogniwa 18650). W zestawie są: lampka, akumulator z pokrowcem umożliwiającym przymocowanie go do ramy, ładowarka, gumowe pierścienie w 2 rozmiarach pozwalające na montaż lampki do większości kierownic rowerowych, uchwyt na głowę i instrukcja obsługi. Waga lampki i akumulatora to 405 gramów.

przednie oświetlenie do roweru z akumulatoremPrzednie oświetlenie do roweru z akumulatorem
Kliknij i znajdź najniższe ceny!

Lampa na przód Sigma Buster 200 to kolejny model oświetlenia dostępny już od 119 zł. Lampa emituje światło o mocy 200 lumenów. Ma 6 trybów świecenia: mocny ? 200 lm do 2 h, normalny ? 100 lm do 3,5 h, eco ? 50 lm do 7 h, błyskający czas trwania do 6 h, szybki błysk do 5,5 h oraz błysk SOS do 8 h. Została ona wyposażona w zintegrowany akumulator litowo ? jonowy i 2 stopniowy wskaźnik zużycia baterii. Czas jej ładowania wynosi 3 godziny. Może być ładowana również w trakcie użytkowania. Lampa posiada wodoodporną obudowę, która chroni jej wnętrze od czynników zewnętrznych, jednocześnie wydłużając jej żywotność. Aluminiowy korpus pozwala na optymalne odprowadzanie ciepła. Jest mocowana za pomocą regulowanego i zdejmowanego uchwytu z funkcja wysuwania. Jej montaż odbywa się bez użycia narzędzi. Pasuje do kierownic oversize. Posiada włącznik mikro-stykowy z zabezpieczeniem przed przypadkowym włączeniem. Dwukrotne klikniecie włącza lampę, a przytrzymanie przycisku wyłącza ją.

przednie oświetlenie do roweru ładowane przez USBPrzednie oświetlenie do roweru ładowane przez USB
Kliknij i znajdź najniższe ceny!

            Dla mnie osobiście ważne jest zainwestowanie w dobre oświetlenie rowerowe, które posłuży na wiele lat. Na rynku występują lampy w wielu przedziałach cenowych. Czasami oświetlenie o tych samych parametrach znacząco różni się od siebie cenowo. Wpływ na to ma przede wszystkim ranga i popularność marki. Często te mniej popularne, aby wejść na rynek sprzedają się znacznie taniej, a są tak samo dobre, jak modele droższe od znanych producentów.


Kategorie: Poradnik

Tagi:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany