Okulary na rower z wymiennymi szkłami Uvex Gravic

W poprzednim wpisie pt. “Jakie okulary rowerowe wybrać” przedstawiłem obecnie najpopularniejsze rozwiązania technologiczne, stosowane materiały do produkcji oprawek oraz szkieł oraz na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu okularów, ponieważ podjęcie decyzji nie jest łatwe, a ilość dostępnych modeli bardzo duża.  Dodatkowo niektóre potrafią kosztować kilkaset złotych, a więc wydając niemałe pieniądze na okulary każdy z nas chciałby otrzymać produkt który spełni oczekiwania. W moim przypadku wybór padł na produkt firmy UVEX, a dokładnie model Gravic. Firma może pochwalić się bardzo długą tradycją – została założona w 1926 roku w Niemczech. Okulary na rower Gravic miałem okazję przetestować podczas wyprawy w Himalaje. Czy okazał się równie niezawodny jak stary dobry niemiecki mercedes?

Kilka słów na temat firmy UVEX:

Ze strony polskiego dystrybutora marki UVEX można dowiedzieć się, iż projektowanie oraz produkcja odbywa się w fabrykach zlokalizowanych w Niemczech. UVEX (Ultra Violex EXcluded – wykluczenie ultrafioletu) przeprowadza wiele testów swoich produktów, aby zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa oraz dostarczyć produkty najwyższej jakości. Starania firmy w drodze do opracowania produktu najwyższej jakości zostały docenione w 2010 roku, kiedy to gogle oznaczone logiem UVEX nagrodzono najbardziej pożądanym wyróżnieniem w swojej kategorii: “Brand of the Century”. UVEX jednak nie spoczął na laurach i rok później otrzymał tytuł Najbardziej innowacyjnego Brandu roku 2011?.

p-uvex-okulary-gravic

Okulary na rower z wymiennymi szkłami UVEX
Sprawdź ceny!

UVEX Gravic  – okulary na rower z wymiennymi szkłami:

 Okulary sprzedawane są wraz z futerałem oraz 3 parami wymiennych szkieł – każde z nich przeznaczone jest na inne warunki atmosferyczne. Pierwsze z nich mirror red S3 to typowe przeciwsłoneczne szkło, które nadaje się do całodziennego noszenia przy pełnym nasłonecznieniu, przepuszczają od 9% do 18% promieni słonecznych. Najciemniejsze szkła dodatkowo pokryto lustrzaną powłoką, której zadaniem jest odbicie 100% promieniowania IR.  Orange S1 to szkła o pomarańczowym zabarwieniu – polecane są do jazdy przy zachmurzonym niebie. Przepuszczają od 40% do 80% promieni słonecznych, dzięki czemu kontrast widzianego obrazu jest większy. Trzecie białe szkła przeznaczone są do jazdy po zmroku i przepuszczają 100% światła. Oprawki okularów dostępne są w 4 wariantach kolorystycznych: black mat red, white black mat, dark grey silver mat oraz black. W celu zwiększenia komfortu oraz stabilności, nosek i końcówki zauszników wykończono antyalergicznym materiałem.

okulary na rower uxev gravic

Moja opinia na temat okularów UVEX Gravic:

Najczęściej używanymi przeze mnie szkłami były mirror red S3, więc to od nich zacznę. Pierwsze wrażenie po założeniu okularów jest raczej dobre. Widziany obraz jest ostry oraz równomiernie przyciemniony. Mając na sobie szkła mirror red można poczuć, iż oczy są za pewnego rodzaju barierą chroniącą je przed nadmiernym oświetleniem i szkodliwym promieniowaniem w ciągu słonecznego dnia. Miałem też okazję przejechać się rowerem z założonymi pomarańczowymi szkłami. Uważam, iż są idealne na pochmurne dni, ponieważ dzięki swojemu zabarwieniu widziane barwy są bardziej żywe i ogólnie świat wydaje się być piękniejszy. Jeśli chodzi o odporność na zarysowania to jestem nieco zawiedziony. Na jednym ze szkieł na milimetrowym odcinku zdarła się lustrzana powłoka, natomiast na całej powierzchni widoczne są mikrorysy, które niestety zanieczyszczają obraz. Same okulary są lekkie i dobrze trzymają się głowy – miałem okazję przelecieć przez kierownicę mając je na sobie i po każdym upadku okulary zostały na swoim miejscu, mogę zatem stwierdzić, iż gumowane zauszniki oraz nosek mający na celu zwiększenie stabilności spełnił swoje zadanie. Okulary na rower Gravic nie posiadają antyfoga oraz otworów wentylacyjnych, dlatego trzeba liczyć się z tym, że podczas jazdy zimą lub w bardziej wilgotnych rejonach szkła zwyczajnie zaparują. Jeśli chodzi o wyprofilowanie oprawek, to w moim przypadku całkiem nieźle przylegają do twarzy. Przestrzeń między łukami brwiowymi jest niewielka, co ma spory wpływ na ilość światła przedostającego się górą . Stosunek jakości do ceny uważam za dobry, ponieważ za rozsądne pieniądze otrzymujemy porządne okulary na rower z wymiennymi szkłami, które w 100% ochronią nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem.

IMG_9688


Kategorie: Testy

Tagi:

2 Komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany