Najlepsze aktywności dla rodziny z małymi dziećmi…Rodzic też człowiek i z domu wyjść musi

Gdy człowiek zostaje rodzicem może odnieść wrażenie, że świat dla niego przestaje istnieć i liczy się tylko dziecko. Oczywiście, że dziecko dla każdej matki czy ojca powinno być najważniejsze, ale nie można też zapomnieć o sobie, wszak Wasze zdrowie zarówno psychiczne, jak i fizyczne, a także samopoczucie są tak samo ważne. A więc czas wyjść z domu. Poznajcie więc najlepsze aktywności dla rodziny z małymi dziećmi.

Aktywność dla całej rodziny

Nawet jeżeli macie małe dzieci nie oznacza to, że Wasze wyjścia muszą zaczynać się i kończyć na oglądaniu bajek czy kinder balach. Warto pomyśleć o sobie, ale jeżeli nie chcecie Waszego maleństwa bądź maleństw zostawić pod opieką np. niani, ale jednocześnie nie macie ochoty już siedzieć w domu, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyjść pojeździć na rowerze, tym bardziej, że można jeździć razem z dzieckiem, wystarczy tylko zamontować fotelik. Gdy dzieci będą już starsze to wtedy możecie zorganizować wycieczkę rowerową dla całej rodziny, a następnie wspólny piknik. Ale jeżeli macie ochotę na bardziej intensywną jazdę na rowerze szosowym bądź górskim, to zawsze możecie poprosić o pomoc dziadków bądź zostawić dziecko z partnerem. Każdy rodzic powinien także pamiętać o swoim dobru i czasem zrobić coś tylko dla siebie.

A może jogging?

Jogging to jedna z najczęstszych aktywności, które uprawiamy, może na równi z jazdą na rowerze. Także biegając możecie zabrać pociechę. Wystarczy tylko zakupić specjalny wózek do joggingu, który sprawdza się podczas takiej aktywności i zapewnia dziecku bezpieczeństwo. Gdy pandemia się skończy zawsze możecie zapisać się na jogging mam czy ojców, który organizowany jest w wielu miastach. Rodzicielstwo jest męczące, wszak wielu rodziców szczególnie narzeka na nieprzespane noce, ale jednocześnie spędzając cały czas z maluchem człowiek chce, a wręcz musi wyjść z domu i się zrelaksować. Ale można wybrać taką aktywność, dzięki której wyjdziecie z domu, a przy tym możecie nadrobić np. zaległości książkowe. Oczywiście mamy na myśli jogging bądź spacerowanie. W trakcie tej aktywności możecie słuchać audiobooków i zwyczajnie świetnie się bawić. Zatem czas najwyższy zrobić coś dla siebie.

Spacer jest dobrym wyborem

Wielu rodziców lubi narzekać, a niektórzy lubią stawiać się w roli bohaterów, bo przecież „matka pracuje 24 godziny na dobę”, ale my nie popieramy takiego myślenia, wszak dziecko owszem jest najważniejsze, ale dla jego rodziców, a przecież posiadanie dzieci nie jest niczyim obowiązkiem, bo przecież nikt z nas nie jest bohaterem „Opowieści podręcznej”. A więc jeżeli narzekacie, a widzicie, że Wasi znajomi przewracają oczami, to już wiecie dlaczego tak jest. Zatem zamiast narzekać czy udawać, że jest się bohaterem, bo wszystko poświęca się dla dziecka czas ruszyć się i wyjść z domu. Przecież nie trzeba nawet mieć niani i zawsze można wyjść zwyczajnie na spacer zabierając dziecko ze sobą, a gdy maluch śpi w wózku można poczytać książkę czy nawet posłuchać muzyki.

Ćwiczenia w domu też się liczą

Choć naszym celem było opisanie zarówno aktywności na świeżym powietrzu, ale i wybrania się na siłownię, to jednak to drugie musimy sobie pominąć, wszak na dzień dzisiejszy siłownie są zamknięte, a jeżeli coś się zmieni, to jednak zapewne z powodu rosnącej pandemii lepiej nie podejmować ryzyka. Ale nie oznacza to, że w domu nie można poćwiczyć. Wystarczy tylko włączyć plan treningowy na Youtube i można też przy tym świetnie się bawić. A jeżeli macie fundusze to zawsze możecie też zakupić rowerek stacjonarny czy bieżnię i ćwiczyć w domu. Zatem możliwości jest sporo. Możecie ćwiczyć także w parze. Ciekawym pomysłem jest też joga i to z dziećmi. Także w sieci można znaleźć początkowe lekcje, a gdy pandemia i obostrzenia się skończą można przecież dalej je kontynuować. Zatem jeżeli narzekacie na brak czasu, to pamiętajcie, że ograniczenia są tylko w Waszej głowie, bo nawet jeżeli Wasz maluch jest “high need baby” to i tak w końcu zaśnie, a Wy wtedy macie czas dla siebie.

Na samym końcu przypominamy, że fakt iż zostaliście rodzicami nie oznacza, że macie zrezygnować z siebie i o tym zawsze musicie pamiętać. Dbajcie też o relację między sobą.


Kategorie: Inne

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany