Jaki uchwyt rowerowy na telefon kupić?

Jaki uchwyt rowerowy na telefon kupić?
Oceń ten wpis

            Właściwie zastanawiamy się, co oznacza pojęcie uniwersalny uchwyt rowerowy. Otóż już wyjaśniam. Wraz z rozwojem elektronicznych gadżetów dla rowerów wzrasta zapotrzebowanie na urządzenia do ich mocowania. Codzienność sprawia, ze jesteśmy zdolni do podzielności naszej uwagi i wykonywania kilku czynności na raz. Idąc tym tokiem producenci rowerów postanowili wprowadzić tę zasadę również podczas jazdy, aby stała się ona bardziej komfortowa. Dlatego obecnie na rynku pojawiają się nowe produkty umożliwiające zamontowanie elementów na rowerze oraz swobodne z nich korzystanie. Do akcesoriów rowerowych zazwyczaj w pakiecie dołącza się odpowiednio przystosowany uchwyt. Jeżeli jednak w komplecie brakuje urządzenia mocującego musimy rozejrzeć się za nim we własnym zakresie. W jego właściwym doborze przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na mocowanie. Ze względu na drgania pojazdu oraz bezpośrednie oddziaływanie czynników środowiskowych stanowi to nie lada wyzwanie. Przemierzając szlaki o zróżnicowanej rzeźbie terenu będziemy potrzebowali solidnego uchwytu. Dodatkowo powinien być on łatwy w montażu i gwarantujący stabilne przytwierdzenie elementu do naszego roweru. Korzystanie z uchwytu zapobiega uszkodzeniom naszej elektroniki, którą przewozimy. Trzymanie telefonu w kieszeni, może grozić jego rozbiciem w momencie, kiedy w drodze będziemy z niego korzystać. Dodatkowo nikt z nas nie lubi, kiedy w trakcie jazdy coś nas uwiera po kieszeniach. Jeśli też tego doświadczyłeś pomyśl o uchwycie na telefon.

            Standardowy uchwyt gwarantuje szybki montaż telefonu, smartfona, odtwarzacza MP3, licznika bądź nawigacji do roweru umożliwiając przy tym korzystanie z nich podczas jazdy. Uniwersalny uchwyt rowerowy na telefon komórkowy powinien składać się z ramienia, którego kulowy przegub obraca się w zakresie 360 stopni i zawiera dostosowanie kąta nachylenia urządzenia. Podczas jazdy na rowerze jesteśmy narażeni na zmienne warunki pogodowe. Dlatego uchwyt musi mieć stabilną obudowę wyścieloną pianką, która gwarantuje bezpieczeństwo przeciwko uszkodzeniom mechanicznym. Ponadto należy zwrócić uwagę na wodoszczelność, czyli jakość materiału, z którego wykonany jest futerał. Pamiętajmy, że podczas jazdy jesteśmy narażeni na różne warunki pogodowe. Dobierając uchwyt powinniśmy zwracać uwagę na średnicę kierownicy oraz punktowy system blokowania.

Extremestyle – uchwyt Extreme na telefon – Smart-Maxi – Ta propozycja uchwytu dzięki większemu futerałowi pozwala na transport w nim nie tylko telefonu, ale również największych smartfonów i nawigacji. Dodatkowe wkładki umożliwiają dopasowanie uchwytu w zależności od grubości urządzenia. Stabilne mocowanie do kierownicy gwarantuje pewne trzymanie w trakcie jazdy nawet po nierównych drogach.

f-extremestyle-uchwyt-extreme-na-gps-pndKliknij i znajdź najniższe ceny!

            Ruszając w daleką trasę warto wyposażyć się w nawigację rowerową. Pozwoli nam ona trzymać się wyznaczonej drogi oraz będzie wskazywała miejsce, w którym się znajdujemy na wypadek gdybyśmy potrzebowali pomocy. Dla osób, które lubią utrwalać chwile z podróży znajdzie się również uchwyt na kamerę. Kiedy my mamy zajęte ręce, urządzenie pracuje w odpowiednim mocowaniu.

            Pierwszym urządzeniem, które przyszło z pomocą dla rowerzystów w zakresie usprawnienia ich jazdy był licznik rowerowy. Dał on podwaliny dla innych obecnie używanych w kolarstwie nowoczesnych aplikacji. Standardowy licznik rowerowy powinien być odporny na warunki atmosferyczne i określać: prędkość, dystans, czas przejazdu, aktualną godzinę, temperaturę, wzrosty i spadki prędkości, stan baterii itp.

            Obecnie w wyniku postępu technologicznego funkcje telefonu, nawigacji, licznika i sensora łączy jedno urządzenie o nazwie smartfon. Warto zauważyć, że jest dostępnych wiele aplikacji skierowanych dla osób czynnie uprawiających sport bądź pragnących poprawić swoją kondycję i sylwetkę. Mamy możliwość ściągnięcia ich na swój telefon za pośrednictwem Internetu. Oferują nam one rejestrowanie naszej aktywności. Najważniejszym ich celem jest poprawa efektywności jazdy. Obecnie zauważa się popularność aplikacji Endomondo – Bieganie & Rower. Endomondo należy do Under Armour Connected Fitness – największej na świecie społeczności w kategorii zdrowie i fitness. Pełen pakiet aplikacji Under Armour został stworzony by propagować zdrowy i aktywny styl życia

Endomondo pełni rolę osobistego trenera, który może przemieszczać się wraz z Tobą. Daje motywację i wskazówki jak realizować czynności sportowe. Zapisuje Twoje trasy i osiągnięcia a następnie, jeśli wyrażasz taką wolę są one udostępniane dla Twoich znajomych na portalach społecznościowych. Ma około 25 milionów użytkowników i zdobywa kolejnych fanów. Oto kilka opcji, które znajdują się w aplikacji Endomondo:

  • rejestrowanie czasu trwania, prędkości, dystansu oraz spalonych kalorii,
  • wytyczne audio od trenera,
  • wpisywanie ręczne treningów stacjonarnych,
  • rejestrowanie tętna,
  • cel do osiągnięcia,
  • analiza postępów własnych i znajomych,
  • bicie rekordów i dzielenie się nimi.

Użytkownik posiada profil na www.endomondo.com, gdzie ma wgląd w statystyki.

            Nowe technologie zachwycają swoich użytkowników. Bądź gotów korzystać z nich w każdych warunkach. Jako rowerzysta możesz to sobie ułatwić montując stabilny uchwyt na przewożenie urządzeń elektronicznych, które poprawiają efektywność Twojej jazdy.


Kategorie: Poradnik

Tagi:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany