Fotel masujący i stosowanie go przy wadach postawy?

Większość z nas prowadzi obecnie siedzący tryb życia, a osoby pracujące w korporacjach, przy komputerach lub dokumentach, czasem potrafią spędzać nawet od kilku, do kilkunastu godzin dziennie przy swoim biurku. Wysiłek fizyczny podczas treningów na siłowni jest w pewnym sensie rozwiązaniem wielu problemów, jednak taka ilość aktywności jest zbyt mała. Nic dziwnego, że z czasem powstaje w naszym organizmie wiele patologii i wad postawy, które skutecznie utrudniają życie.

Relaks po ciężkim dniu pełnym obowiązków jest tak samo istotny dla naszej psychiki, jak ruch i wysiłek fizyczny dla mięśni, ścięgien i stawów. Wiele osób wybiera zaawansowane fotele masujące (https://restlords.com/pl/baza-wiedzy/ktory-fotel-wybrac), które sprawiają, że wieczór przy ulubionym serialu z lampką wina lub czytanie książki, stają się nie tylko przyjemniejsze, ale również funkcjonalne. Czy jeśli posiadamy problemy z odpowiednią postawą i równowagą organizmu, to fotel do masażu jest odpowiednim wyborem dla naszych potrzeb?

Fotele masujące mogą pomóc, jednak ustal to z fizjoterapeutą

Wady postawy zazwyczaj powodują różnego rodzaju przykurcze mięśniowe, które pogłębiają problem. Masaż jest niemal obowiązkowym elementem fizjoterapii, a fotele do masażu w końcu zajmują się rozluźnieniem pospinanych mięśni (bardziej zaawansowane technologicznie modele, np. Massaggio Stravagante mogą nawet pomóc z rozciąganiem). Należy jednak pamiętać o tym, że niektóre partie potrzebują innej aktywacji, chociaż masaż w dalszym ciągu jest dla nich w pewien sposób bodźcem.

Jak widać stosowanie takich produktów może pomóc nawet w walce o zdrowy i sprawny organizm, lecz należy skonfrontować to wcześniej z fizjoterapeutą, który dokładnie opiszę indywidualną przypadłość itp. Samodzielne podejmowanie decyzji niesie ze sobą ryzyko kontuzji, co może zakończyć się pogorszeniem stanu organizmu i konsekwencjami.

Co ciekawe, często okazuje się, że gdy fizjoterapeuci słyszą o możliwości zakupu fotela masującego przez swoich klientów, są oni sceptycznie nastawieni – profesjonaliści jednak traktują ten produkt jako wsparcie w terapii i świetne narzędzie pomocnicze. Warto wtedy poprosić o wybór odpowiedniego modelu i pomoc w dostosowaniu ustawień – profesjonalny rehabilitant, który poważnie myśli o zdrowiu swoich pacjentów, z przyjemnością powinien doradzić i wesprzeć nas podczas takiego zakupu.

Wyposażenie dla najbardziej wymagającej grupy klientów

Spróbujmy przedstawić zaistniałą sytuację w praktycznym przykładzie, dzięki któremu lepiej będzie można zrozumieć stosowanie foteli masujących przy wadach postawy. Hiperlordoza lędźwiowa jest przyczyną przykurczu mięśni pleców w dolnej części, rozluźnieniem pośladków i brzucha. Chcąc przekonać się o tym, jak czuje się osoba posiadającą przopochylenie miednicy, spróbujcie trzymać rękę zgiętą w łokciu przez dłuższy czas, napinając mimowolnie biceps – nie jest to przyjemne uczucie, prawda? A teraz spróbujcie rozmasować ten mięsień – prawdopodobnie odczujecie podobny ból, jak ten towarzyszący osobom z wadami postawy, które chcą skorzystać z fotela niskiej jakości.

Po co o tym wszystkim piszemy? Ponieważ wybierając zaawansowany technologicznie fotel z masażem, automatycznie otrzymujecie produkt dostosowany do potrzeb najbardziej wymagających klientów. Posiadają one zazwyczaj możliwość ustawienia poziomu nacisku rolek masujących w danych partiach, dzięki czemu można powoli przyzwyczajać się do tego uczucia, minimalizując ból i dyskomfort – już po pierwszych sesjach można odczuć i zobaczyć poprawę.


Kategorie: Promo

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany