Białystok – Śliwno

             Witam wszystkich serdecznie! Jest to pierwsza z tras jaką zdecydowałem się opisać na moim blogu. Trasę mogę zaliczyć do tych łatwiejszych, albowiem będziemy poruszać się ścieżką rowerową oraz całkiem dobrej jakości asfaltem. Naszą podróż zaczniemy od przejazdu kolejowego na osiedlu Starosielce i będziemy kierować się Szosą Kruszewską wzdłuż której całkiem niedawno została zrobiona ścieżka rowerowa. Jest to idealna trasa, od której możecie zacząć swoje rowerowe wypady poza miasto :).  Po drodze miniemy takie miejscowości jak Sienkiewicze oraz Barszczewo. Przy ścieżce w Barszczewie znajduje się mały sklepik, w którym będziecie mogli się zaopatrzyć w coś do picia oraz jedzenia na wypadek gdyście zgłodnieli. W dalszej części trasy może być problem z odnalezieniem sklepu.

 

szlaki rowerowe, narwiański park narodowy

 Po paru kilometrach nasza ścieżka rowerowa się skończy i będziemy musieli wskoczyć na drogę, która na szczęście nie jest bardzo uczęszczana. Następnie z głównej drogi skręcamy w lewo w kierunku miejscowości Konowały.

szlaki rowerowe, narwiański park narodowy

 Za miejscowością Konowały skręcamy w lewo i kierujemy się w stronę lasu. Do Śliwna zostanie nam jakieś 5-6 kilometrów. Droga jest przyjemna, a teren łagodny. Po chwili dojedziemy na miejsce, gdzie będziemy mogli pospacerować sobie po kładkach oraz wejść na punt widokowy, z którego zobaczymy ogromne rozlewiska rzeki Narew oraz wszechobecną trzcinę. Narwiański Park Narodowy polecam odwiedzać przed zachodem słońca. Im bliżej zmroku tym więcej owadów, które skutecznie zmniejszą nam przyjemność z wycieczki.

Stopień trudności: łatwy

Dystans: 40km w obie strony

Droga: ścieżka rowerowa, asfalt

Atrakcje: kładki, punkt widokowy, Narwiański Park Narodowy


Kategorie: Trasy krótkie

Tagi: ,,

2 Komentarzy

  1. Blog w sumie działa od wczoraj. Dzięki za pierwszy komentarz 🙂 Z czasem pojawią się tutaj również porady i jakieś artykuły. 1 jest już w przygotowaniu. Pozdrawiam.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany