6 najpiękniejszych tras rowerowych

Turystyka rowerowa to nie tylko sposób na aktywny wypoczynek. To także forma spędzania urlopu. Rower jest obecnie nieodłącznym elementem każdej wyprawy. Traktowany jest jak bagaż obowiązkowy. Do tego wszystkiego przyczyniły się także szlaki rowerowe. Idealnie oznakowane, wiodące wzdłuż przepięknych krajobrazów. Aż chce się wsiąść na rower i podziwiać piękno europejskiej przyrody. Gdzie zatem wybrać się na rowerową wyprawę? Oto najpopularniejsze trasy rowerowe.

Nadbałtycka wyprawa

Wybrzeże Morza Bałtyckiego to ogrom ciekawych ścieżek rowerowych. Wiodące przez terytoria Litwy i Łotwy trasy to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy lubią podziwiać nadmorskie wydmy, piaszczyste plaże oraz górujące nad nimi bujne lasy. Trasa, która biegnie wzdłuż Bałtyku mierzy niemal 8 tys. km. Taki szlak to kilkanaście dni podziwiania niesamowitych widoków oraz nocy spędzonych pod namiotem. Przyznacie, że brzmi zachęcająco?!

1

Duńska wyspa

Rozbudowaną sieć ścieżek rowerowych oferuje wyspa Bornholm. Przygoda na duńskiej wyspie zaczyna się już w momencie wyjazdu. Najlepszym sposobem na dostanie się na nią jest przepłynięcie promem. Bez problemu na jego pokład załadujemy rower. Bornholm, poza wyjątkowymi krajobrazami, oferuje także liczne zabytki, które położone są wzdłuż tras rowerowych.2

Holenderskie klimaty

Amsterdam to miasto słynące z rowerów. Holendrzy uwielbiają podróżować bicyklem. W związku z tym państwo jest przyjazne rowerzystom. Ogrom ścieżek pozwoli zwiedzić najpiękniejsze zakątki Holandii. Widok dywanów kwiatowych, które rozpościerają się na płaskim terenie, zapiera dech w piersiach.

3

Skandynawia

Norweskie fiordy i fińskie szlaki biegnące wzdłuż jezior i lasów to gratka dla wielbicieli rowerowych wycieczek. Pamiętać jednak należy, że Skandynawia to tereny dość chłodne, zatem na rowerowe eskapady lepiej wybrać letnie miesiące i, obowiązkowo, zaopatrzyć się w ciepłe polary. Pogodę wynagrodzą jednak niesamowite i jedyne w swoim rodzaju widoki, będące dziełem natury. Niewykluczone, że na trasie spotkacie renifera.

4

Wzdłuż Alp

Pasmo górskie Alp to łańcuch mający około 1200 km. Trasy rowerowe z widokiem na górskie szczyty biegną na terenie Węgier, wzdłuż malowniczego Dunaju oraz dookoła Jeziora Bodeńskiego. Trasy te prowadzą przez Niemcy, Austrię, Słowację oraz Szwajcarię. To niesamowita okazja, aby przemierzyć na rowerze Europę i zwiedzić kilka godnych uwagi państw. Pomiędzy Alpami i Pirenejami rozciągają się górskie trasy rowerowe. Francuskie krajobrazy, zabytki i plaże u wybrzeży Morza Śródziemnego zachwycą każdego miłośnika rowerowych wojaży.

5

Hiszpański klimat

Niedługa, ale urokliwa trasa na terenie Andaluzji to malownicza kraina, którą mogłoby się przemierzać tygodniami. Niewielkie miasteczka, wyjątkowe zabytki i hiszpańskie słońce. Szlak rowerowy: Córdoba ? Granada, koniecznie należy wpisać na listę must have rowerowych eskapad.

6

Źródło informacji: Zoover


Kategorie: Miejsca

Tagi:

1 komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany