Zimowe Rękawiczki rowerowe AccentIceStorm

Model rękawiczek AccentIceStorm od kilku lat są bardzo popularne. Teraz pojawiła się jednak ich nowa, ulepszona wersja.

Sprawdzamy – cym wyróżnia się nowy model rękawiczek zimowych AccentIceStorm. Warto jednak przyjrzeć się też ich poprzedniczkom. Opinie co do poprzedniej wersji są bardzo różne. Ich przeciwnicy krytykują zbyt krótki mankiet oraz ostre zakończenia umocowanych odblasków, co ma być przyczyną nieprzyjemnych obtarć.

Nowy model – zupełnie inny niż stary

Nowy model jest zupełnie inny i w niczym nie przypomina starego. Pierwszy w oczy rzuca się ich nowoczesny, ciekawy wygląd. Dostępne są też różne warianty kolorystyczne (od klasycznej czerni po yellowfluoro). W ulepszonej wersji znajdziemy m.in. odblaskowy nadruk Reflecxate. Dzięki temu będziemy jeszcze lepiej widoczni na drodze.

Nowe AccentIceStorm są zrobione z poliestru (60%) oraz nylonu (40%). Środek jest zaś w całości zbudowany z poliamidu. Plusem tej nowinki jest też materiał znajdujący się po wewnętrznej stronie dłoni. Łudząco przypomina on zamsz.  Plusem jest też to, że daje nam bardzo pewny chwyt owijki oraz gripów.  Dodatkowo znajduje się też na nich nadruk, którego zadaniem jest wspomaganie chwytu i korzystania z klamkomanetek.

Rękawiczki zostały zrobione z bardzo dużą starannością. Nie znajdziemy tu żadnych ostrych wykończeń. Ich atutem są również żelowe panele umieszczone wewnątrz. Dzięki temu jazda staje się dużo bardzie wygodna. W miejscu kciuka umieszczono też materiał frotte. Po co? Dzięki temu możemy otrzeć swoją twarz.

f-rekawiczki-zimowe-windster-plus-czarne-r-mZimowe rękawice rowerowe
Kliknij i sprawdź ceny!

A jak z ochroną?

Tu także nie ma do czego się przyczepić. Nowy model jest dobrze ocieplany. Fakt, że w ofercie Accenta znajdziemy rękawiczki, które trzymają ciepło znacznie lepiej, ale tu naprawdę nie jest źle. Plusem nowych AccentIceStorm jest również bardzo dobre odprowadzanie wilgoci. Do – 5 stopni Celsjusza rękawiczki nadają się idealnie. Przy silnych mrozach może być nam jednak zbyt zimno.

Nowe rękawiczki doskonale sprawdzają się podczas treningów, nie krępują ruchów. Zapinane są na rzepy, które doskonale trzymają je na dłoni.

Kolejną zaletą ulepszonego modelu jest szeroka rozmiarówka od S do XX. Ich cena to niecałe 100 zł.


Kategorie: Testy

Tagi:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany