Za granicę z rowerem

Podróż za granicę w zdecydowanej większości przypadków wymaga skorzystania z innych środków lokomocji, niż tylko jednoślad. Kupując bilety na samolot należy więc zaznaczyć, że w bagażu znajdzie się rower – w ten sposób uniknąć możemy przykrych niespodzianek.

Wyjazd za granicę zawsze wiąże się z koniecznością odpowiedniego przygotowania do podróży. Chociaż wielu turystów skupia się głównie na tym, co spakować i ile walizek ze sobą zabrać, bardzo ważne jest zapoznanie się z przepisami prawa w kraju, do którego się wybieramy. Jeśli np. planujemy wyjazd z namiotem, powinniśmy sprawdzić, czy za nocleg poza kempingami mogą nas spotkać jakieś kary. Podobnie jest z zasadami ruchu drogowego.


Wiele krajów ma do zaoferowania ciekawe miejsca, do których dotrzeć można rowerem. Podczas planowania wyjazdu warto stworzyć mapę obiektów, jakie koniecznie chcemy zobaczyć. Później nie pozostaje nic innego jak poszukać połączenia lotniczego, dzięki któremu będziemy mogli dostać się do interesujących nas miejsc. Oczywiście może też zdarzyć się, że odległości te są zbyt duże i niemożliwe do pokonania rowerem. W takiej sytuacji rozsądnie będzie zapoznać się z połączeniami krajowymi albo wypożyczyć samochód. Auto możemy zarezerwować przez Internet, np. na stronie www.taniwynajemaut.pl.

Nie ma chyba nic gorszego dla turysty niż być w pobliżu ciekawego zabytku i dowiedzieć się o tym dopiero po powrocie do domu. Aby uniknąć takiej sytuacji jest jeden sposób – przygotować się do podróży. Można czytać przewodniki po wybranym kraju, przejrzeć fora internetowe czy zapytać o godne polecenia miejsca. Warto też sprawdzić bazę noclegową. Niezależnie od tego, czy planujemy korzystać z hoteli, czy też wolimy namiot, rozsądnie będzie przygotować sobie listę obiektów turystycznych oraz pól namiotowych – może to nas uchronić przed wysokim mandatem za rozbijanie namiotu poza wyznaczonymi do tego celu miejscami.


Kategorie: Poradnik

Tagi:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany