Po co Ci ubezpieczenie turystyczne?

 

Dlaczego warto wybrać się w podróż nie tylko z przyjaciółmi, ale także z polisą turystyczną? Na jakie wsparcie można liczyć podczas wyprawy? Dlaczego EKUZ nie zawsze wystarczy podczas zagranicznego wyjazdu? Czy można wykupić ubezpieczenie dla turysty na cały rok? Przeczytaj, jak zwiększyć swoją ochronę podczas wakacji za granicą!

Wakacje zagraniczne to spełnienie marzeń wielu osób. Część turystów wybiera się w jednorazową podróż, by beztrosko spędzić czas w ciepłych słonecznych krajach. Dla innych najważniejsza jest aktywność podczas wakacji. Zwiedzanie na rowerze kraju to największa przygoda! Bez względu, na jakie wakacje się wybierasz, ubezpieczenie turystyczne może być bezcennym wsparciem w razie kłopotów.

Dlaczego EKUZ to nie wszystko?

Większość turystów wybierających się na wycieczkę do jednego z europejskich krajów pamięta o wyrobieniu karty EKUZ, czy Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Dzięki niej turysta może skorzystać za darmo z usług medycznych udzielanych w państwowych placówkach danego kraju. Będzie traktowany na tych samych zasadach jak obywatel państwa, które odwiedza.

Takie rozwiązanie ma jedną zasadniczą zaletę. W razie wypadku lub choroby można udać się do lekarza. Jednak jeśli w danym kraju jakoś usługa medyczna jest płatna, turysta również będzie musiał za nią zapłacić. Aby zwiększyć zakres ochrony i uniknąć niespodziewanych kosztów warto wykupić ubezpieczenie turystyczne, o którym więcej przeczytasz na https://mubi.pl/ubezpieczenie-turystyczne/.

Co może zapewnić polisa dla turystów, a czego nie oferuje EKUZ:

  • opieka medyczna w prywatnych placówkach,
  • odszkodowanie za trwały uszczerbek na zdrowiu,
  • opłacenie akcji ratowniczej nad wodą i górach,
  • transport medyczny,
  • opiekę podczas pobytu w szpitalu dla dzieci, osób niesamodzielnych i zwierząt,
  • opłacenie pobytu osoby bliskiej w hotelu na czas hospitalizacji,
  • ubezpieczenie bagażu, sprzętu sportowego i elektronicznego,
  • wypłacenie rekompensaty za szkody wobec osób trzecich,
  • zwrot kosztów w razie odwołania noclegu lub imprezy.

Celem ubezpieczenia turystycznego jest zapewnienie ochrony podczas wakacji za granicą. Ubezpieczyciele oferują różne polisy, dlatego zawsze warto zapoznać się z warunkami, zakresem i wyłączeniami ubezpieczenia.

Komu polecane jest ubezpieczenie turystyczne?

No właśnie! Ubezpieczenie dla turystów ma wiele zalet. Kto jednak powinien szczególnie pomyśleć o jego wykupieniu przed podróżą? Pierwsza grupa od razu się nasuwa – to aktywni turyści, dla których wakacje to sport i wysiłek fizyczny! Dlaczego?

Wzmożona aktywność fizyczna zwiększa ryzyko wystąpienia urazu i kontuzji. Oczywiście jest to wkalkulowane w uprawianie sportu i aktywną turystykę rowerową i pieszą. Nikt nie będzie rezygnował z ukochanej formy spędzania wakacji z obawy przed kontuzją.

Oczywiście ubezpieczenie turystyczne nie zapobiegnie wypadkowi, ale na pewno będzie dużym wsparcie, gdy ewentualnie do niego dojdzie. Osoby uprawiające sport na wakacjach często biorą ze sobą swój wartościowy sprzęt. Kradzież roweru lub sprzętu do nurkowania to dotkliwa strata. Jednak wykupienie odpowiedniej polisy turystycznej może chronić przed kradzieżą lub zniszczeniem drogocennego sprzętu.

Ubezpieczenie turystyczne polecane jest także osobom, które cierpią na przewlekłe choroby. Również rodziny z dziećmi powinny wykupić taką polisę. Dzieci mają pełno energii i wszystko by sprawdziły, więc lepiej być przygotowanym na niespodziewane zdarzenia.

Czy są ubezpieczenia turystyczne na cały rok?

Dla największych miłośników zwiedzania, ale także dla prawdziwych globtroterów, podróże nie kończą się na 2-tygodniowych wakacjach. Niektórzy mogą pozwolić sobie na regularne wyjazdy lub wielomiesięczny pobyt za granicą. W końcu przejechanie całej Europy czy innego kontynentu to marzenie wielu miłośników rowerów. Czy na tak długie podróże można wykupić ubezpieczenie turystyczne?

Zaprawieni turyści, którzy bardzo często wyjeżdżają za granicę lub planują spędzić w podróży długi czas, mogą wykupić roczne ubezpieczenie turystyczne. Takie rozwiązanie oferuje na przykład Generali i PZU. Obaj ubezpieczyciele oferują kilka wariantów, które najlepiej sprawdzić przed wyjazdem – tłumaczy Tomasz Sowa redaktor z mubi.pl.

Roczne ubezpieczenie turystyczne to znakomite rozwiązanie dla osób, które nie wyjeżdżają za granice na wycieczki, ale na prawdziwe wyprawy. Jeśli taka podróż ma trwać wiele tygodni albo miesięcy, to nie ma sensu ciągle przedłużenie polisy. Również częste podróże w ciągu jednego roku wymagałyby cyklicznego wykupywania polisy turystycznej. Po co to robić, jeśli można kupić jedno ubezpieczenie na dłuższy okres?


Kategorie: Poradnik

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany