Oświetlenie rowerowe CatEye: Hl-El530, SELLE ROYAL BLS, Nano Shot

Firma CatEye istnieje na rynku od 1954 roku. Już od samego początku zdobyła miano prekursora wszelkiego rodzaju rewolucyjnych rozwiązań. W latach 60-tych firma stworzyła pierwszą lampkę ze światłem pulsującym, a 20 lat później powstały pierwsze liczniki rowerowe oraz pierwsze istniejące na rynku lampy przednie zasilane za pomocą baterii. Po kolejnych dwudziestu latach oczekiwań, w 2001 roku firma stworzyła lampy przednie rowerowe wyposażone w białe diody LED. Na rynku sprzętu rowerowego cały czas coś się zmienia. Firma CatEye pomimo upływu czasu nie zwalnia obrotów i przoduje w przemyśle elektroniki rowerowej. Innowacyjność, bezpieczeństwo oraz komfort podczas jazdy na rowerze to motto i misja firmy. Dziś przyjrzę się wybranym przeze mnie modelom oświetlenia tej przodującej marki wśród sprzętu rowerowego.

Lampa przednia Hl-El530

Pierwsza lampa, która zwróciła moja uwagę, to model Hl-El530. Jest to lampa na przód z wbudowaną diodą LED OPTICUBE. Można pokusić się o stwierdzenie, że to jedna biała dioda, która dzięki nowoczesnej technologii OptiCube pozwala uzyskać strumień światła o jasności 1500 kandeli. Lampa posiadająca dużą moc, a co za tym idzie w parze – daje dużo światła przez długi czas. Zasilanie odbywa się za pomocą czterech baterii alkalicznych LR ? 06 (AA), których moc wystarczy nam na 90 godzin światła w trybie ciągłym. Co zwróciło moją szczególną uwagę to magnetyczny włącznik w tym modelu oraz wysoki stopień wodoodporności. Wybrana przeze mnie lampa CatEye posiada w zestawie uniwersalny uchwyt, który jest niezwykle funkcjonalny i przydatny, za jego sprawa bowiem możemy zamontować lampę nie tylko na kierownicy standardowej, ale również na tej o podwyższonej średnicy, a także do praktycznie każdej sztycy lub mostka. Ten innowacyjny uchwyt daje możliwość wielokrotnego montażu w różnych pozycjach bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Ponadto lampa posiada możliwość regulacji kąta padania światła w zakresie nawet 20 stopni. Lampa oferowana jest w zestawie z 4 bateriami LR-06 (AA).Dwa główne walory tego modelu CatEye, na które z pewnością należy zwrócić uwagę to: zaostrzona technologia soczewek OptiCube, dzięki której zostaje zmaksymalizowana jasność, a co za tym idzie w parze – zwiększa nam się widoczność, a także innowacyjny uchwyt FlexTight.

przednie oświetlenie rowerowe cateye Hl-El530Przednie oświetlenie rowerowe Cateye  Hl-El530
Kliknij i znajdź najniższe ceny!

Lampka tylna SELLE ROYAL BLS1 (do siodełek z system ICS)

Zazwyczaj większą uwagę zwracam na lampki przednie, zrobię jednak tym razem wyjątek. Model lampki tylnej SELLE ROYAL BLS1 produkowany przez CatEye przeznaczony głównie do siodełek Selle Royal z systemem mocowania ICS, jest dobrym jakościowo produktem. Posiada dwie bardzo jasne diody. Pracuje w trybie ciągle pulsującym. Do kompletu dołączona jest bateria CR 2032, która zasila lampkę. Mocujemy ją pod siodełkiem w specjalnie przeznaczonym do tego celu uchwycie. Więcej informacji możesz znaleźć poniżej:

tylne oświetlenie rowerowe do siodełek z ICSTylne oświetlenie rowerowe Cateye Selle Royal BLS1
Kliknij i znajdź najniższe ceny!

Lampa przednia Hl-El220

Ciekawym modelem lampy na przód jest CatEye Hl-El220. Lampa posiada 5 diod LED opartych na wcześniej wspomnianej technologii OPTICUBE. Jej jasność oscyluje w granicy 170 kandeli ( w środku światła) i 2500 kandeli (całkowita ilość). Jej atut to szeroki strumień światła. Lampa świeci w dwóch trybach: ciągłym i pulsującym. Czas świecenia wynosi odpowiednio ? w pierwszym trybie 60 godzin, natomiast w drugim trybie 120 godzin. Lampa zasilana jest czterema bateriami LR- 06 (AA). Model Cateye Hl-El220 waży 173 g (już razem z bateriami). Więcej szczegółowych informacji znajdziesz tu:

lampka rowerowa przednia CatEye Hl-El220Oświetlenie rowerowe przednie  CatEye Hl-El220
Kliknij i znajdź najniższe ceny!

Lampa przednia Hl-Au230 Jido

Podobnie cenowo przedstawia się model lampy Cateye Hl-Au230 Jido. Ten wybrany przeze mnie model posiada szereg ważnych dodatkowych udogodnień takich jak np. czujniki ruchu i zaciemnienia, które automatycznie włączają światło gdy podczas jazdy “dogoni” nas zmierzch. Lampa składa się z 5 diod LED, opierających się oczywiście o technologię OPTICUBE. Świeci jasnością 250 kandeli. Pracuje za pomocą dwóch trybów: ciągłego i pulsującego. W tym pierwszym trybie świeci 30 godzin, a w drugim dwa razy tyle ? 60 godzin. Wybrany przeze mnie model zasilany jest czterema bateriami alkalicznymi. Lampa posiada wspomniany i opisywany już przeze mnie uchwyt FlexTight – H-34N ( 22-32 mm). Do wymienionych wyżej udogodnień możemy doliczyć także wskaźnik zużycia baterii. Kondensacja światła w tym modelu wynosi 40 sekund. Więcej informacji znajdziesz klikając tu:

przednia lampka rowerowa cateye Hl-Au230 JidoPrzednia lampka rowerowa Cateye Jido
Kliknij i znajdź najniższe ceny!

Lampa przednia Nano Shot + HL-EL625RC

Na koniec perełka wśród modeli lamp przednich marki CatEye – model Nano Shot + HL-EL625RC. Lampa posiada przede wszystkim dwie bardzo silne diody LED (świecące w technologii OPTICUBE), które wytwarzają jasność na miarę 5000kandeli. Lampa daje bardzo szeroki strumień światła, 600 lumenów.

Wybrany przez mnie model świeci za pomocą trybu ciągłego, który możemy jeszcze sklasyfikować na dwa poziomy : niski i wysoki, oraz trybu Hyper Constant, w którym naprzemiennie pracuje tryb ciągły i pulsujący. Czas świecenia wynosi odpowiednio:

  • w trybie wysokim- 1,5 godz.
  • w trybie niskim ? 4 godz.
  • w trybie Hyper Constant ? 2 godz.

Lampa zasilana jest akumulatorami Li-ion (2800mAh). Całkowity czas ładowania takich baterii wynosi 8 godzin. Dodatkowe gadżety, które posiada lampa to: zintegrowany akumulator, wskaźnik zużycia akumulatora, kabel USB w zestawie do ładowania akumulatora, Uchwyt: FlexTight? – H-34N (? 22-32 mm). Moim zdaniem to solidny produkt marki CatEye o naprawdę wysokiej jakości. Po więcej informacji odsyłam tu:

przednia lampka rowerowa Hl-El625RcPrzednie oświetlenie rowerowe Cateye Hl-El625Rc
Kliknij i znajdź najniższe ceny!


Kategorie: Poradnik

Tagi:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany